DIALER PROJESI

Başlatan My75, 08 Temmuz 2008, 20:28:46

My75

Selam, 16F628 kullanarak bir dialer yaptim.4 adet telefon numarasini
hafizaya aliyor. 3,7 ve 11 haneli telefon numaralarini otomatik algilayip
diger numarayi girmenizi bekliyor(artislik yapiyor :) ).Tetik aldiginda ilk nodan aramaya basliyor ve kayit dinletiyor.. Fakat yapmak istedigim hat mesgul ise diger noya gecmek ve karsi taraf telefonu actiginda kayiti devreye sokmak..MT8880 entegresinde yada baska bir entegrede böyle bir özellik varmi?? Mesgul yada cevap aninda tetikleyecek..

Pulsin ile hat tonunu analiz edip yormaya calisiyorum ama o beni yoracak galiba.Hazirda bu isi yapan bir entegre varmi sormak istedim..
Tomurcuk için çaba göstermeyen dal,odun kalmaya mahkumdur...

tayyar

Akıl defterim adlı bir döküman vardı orada, yazar arkadas bu konularla ilgili bilgi vermişti. 4share dosya deposunda olacaktı
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

armys2000

LM567 ile tone decoder yap. Meşgul sesinin frekansı belli. nette bulabilirsin. LM567 ile bu tonu hissettiğin anda pic'e bilgi gönder sonrası malum

armys2000

Karşı tarafın cevap verdiğini algılamak için. PTT den bununla ilgili özelliğin açılmış olması gerekli.( Kontörlü telefonlar bu özelliği kullanır. sanırım 313 Hz ti yanlış ta hatırlıyor olabilirim. Karşı taraf hattı açtığı vakit  bu tarafa bi sinyal gönderiyor bu da kontör sayacını saymaya başlatıyor.)  Yine bu sinyal bilgisini decode etmek için LM567 den faydalanılıyor.

My75

Cevap için sagol arkadasim,dedigin gibi frekanslar belli,karsi tarafin açtigini anlamak zor değil frekans kesildimi anlasiliyor zaten.Yeni bir sorunla karsilastim ADSL frekanslari acayip derecede bozuyor artik bu konu üzerinde düsünmekten vazgectim...
Tomurcuk için çaba göstermeyen dal,odun kalmaya mahkumdur...