Pic ile bilgisayar klavyesi kontrolü

Başlatan mausmust, 15 Temmuz 2008, 18:31:51

mausmust

Herkese Merhaba Arkadaşlar;
Benim şöyle bir projem var:picle bir devre yapacağım ve bu devredeki butona bastığımda klavyedeki örneğin "1" tuşuna istenilen sıklıkla basacak.Usb,seri ya da paralel port kontrollü olabilir.
Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
Selametle...

lojikmemo1

İnsanlara Akılları Ölçüsünde Söz Söyleyiniz.

tayyar

Devreden ziyada "uoloop" diyebir program var ama işinize yararmı? istenilen tuşa istenilen sıklıkta basar :)
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

mausmust

Arkadaşlar knight online için lazım.Son zamanlarda çıkan, oyun pedalının bir benzerini yapmak istiyorum.Benim istediğim (arkadaşa çok teşekkürler) bir program değil.
Arkadaşlar pic-bilgisayar iletişimi konusunda zayıfım.Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin.
Selametle...

re3ii

daha önceden visual basite pic ile iletişim sağlamıştım

elektronik hobi kitabını inceleyebilirsin yardımcı olur

Cetinal

bende oynardım bı zamanlar ....

kosp kurardık bız ozamanlar :D şimdi elektronik devre mi yapmak lazım :D  böyle şeylerle en çok türkler ve ruslar uğraşıyor zaten :D
bi aralar oyunun sitesi türkiyeye kapatılmıstı bıle :D

peko

Alıntı YapBu fare üzerindeki özel tuşuna basılı tutulması halinde seri şekilde otomatik olarak sağ tıklar. Fare sağ tuşuna minor veya istenen skill konularak kullanılabilir. Aynı zamanda oyun esnasında fare ile kullanacağınız skill'i kendiniz de değiştirebilirsiniz. Bu fare mevcut KNIGHT Combo pedallara ilave hız katmak için de kullanılabilir. Fare A4 Tech marka ve PS/2 girişlidir.
       Fareyi bilgisayarın PS/2 girişine takıp bilgisayarınızı açtığınızda fare otomatik olarak tanınıp çalışmaya başlayacaktır. Ayrıca piyasada bulabileceğiniz PS/2-USB dönüştürücüleri kullanarak USB portundan da kullanabilirsiniz. Bu, fareyi dizüstü bilgisayarda da kullanabilmenizi sağlar. KNIGHT Minor Combo Fare, bilgisayarda herhangi bir standart fare olarak görünür. Herhangi bir özel yazılım kurmanız gerekmemektedir. Normalde fare üzerinde kaydırma tekerleğinin sol tarafında bulunan ve üzerinde 2X yazan düğmeye basıp basılı tuttuğunuz anda farenin sağ tuşuna atadığınız skill'i çok seri vurmaya başlar. Oyunda farenin sağ tuşuna minor healing atamanız durumunda bu özel düğmeye bastığınızda çok hızlı biçimde minor basmaya başlar. Bu fare ile aynı zamanda sağ tuşa atayacağınız farklı skill'leri de çok seri olarak basabilirsiniz.  Oyun esnasında kullanacağınız skill'i anında değiştirip fareye atayabilirsiniz. Daha önce üretmiş olduğumuz "8" tuşu fonksiyonlu KNIGHT Combo pedallı klavyenin işlevini ondan daha da hızlı olarak fazlasıyla görmektedir.
NOT: Bu fare kesinlikle çift tıklayan fare değildir, özel tuşuna bastığınız sürece çok seri peş peşe sağ tıklamaktadır.

Minor Mouse

" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

yas

mausmust senin ihtiyacı olan şey bu sitede dolaylı olarak mevcut aslında bir zamanlar cozturk hocanın PS/2 klavye kodlarını çözmekle ilgili bir paylaşımı vardı Pbp ile hazırlanmış şekilde idi bu devre ile klavyeden gönderilen kodlar pic ile çözülüp Lcd ekranda göseriliyordu. senin yapmak istediğinse bunun tam tesri yani işin daha kolay aslında
Göndereceğin kodlar bunlar bu listede var cozturk hocanın kodlarını inceleyip gerekli değişiklikleri yaparsan fazla uğraşmadan çözebilirsin gibime beliyor.

Kolay gelsin iyi çalışmalar