Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

ledler yanıp sönüyor.

Başlatan Mr.Thinking, 11 Ağustos 2008, 13:02:33

Mr.Thinking

trisa=%00001
porta=0
porta.0=1        led var
porta.1=0
porta.2=1        led var
porta.3=0
porta.4=1        led var

Arkadaşlar: Pic Basic pro da yazdığım bu kodlarla proteus similasyonunda 16f84 le yaptığım devrede leler belirsiz aralıklarla yanıp sönüyor. Acaba kodlarda mı bi yanlış var.
    Birde nasıl bir kod daha eklersem portb girişlerinden birine eklediğim butona bastığımda ledlerden herhengibirini kontrol edebilirim.
Yardımlarınızla pic olayına girdim inşallah. Bana yardım eden tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Zamanınızı ayırıp bana yardım ettiniz. Minnettarım

Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.
ego=1/Knowledge

Lütfi AYYILDIZ

Programın pek anlaşılır nitelikte değil. Tamamını eklersen yardımcı olmaya çalışırız. Gecikmeler eksik.
Aşağıdaki kodlarla portb.0 da tanımlı butona bastığın zaman portb.1 de tanımlı olan led konum değiştirecektir.Ayrıca sitede ete ustanın dökümanları var çok eğitici bilgiler,okumanı tavsiye ederim

Buton var portb.0
Led    var portb.1

Baslangic:
if buton=0 then
while buton=0
wend
Toggle led
endif
goto baslangic

ORC

Alıntı yapılan: "elektro77"trisa=%00001
porta=0
porta.0=1        led var
porta.1=0
porta.2=1        led var
porta.3=0
porta.4=1        led var

Arkadaşlar: Pic Basic pro da yazdığım bu kodlarla proteus similasyonunda 16f84 le yaptığım devrede leler belirsiz aralıklarla yanıp sönüyor. Acaba kodlarda mı bi yanlış var.
    Birde nasıl bir kod daha eklersem portb girişlerinden birine eklediğim butona bastığımda ledlerden herhengibirini kontrol edebilirim.
Yardımlarınızla pic olayına girdim inşallah. Bana yardım eden tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Zamanınızı ayırıp bana yardım ettiniz. Minnettarım

Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.

porta.0 ı input olarak yanımlamıs sınız sonra da led baglagınızı yazmıssınız ve led varmıs gb de 1 gondermişssiniz bence programınızla ne yapmak istediğinizi yazarsanız ve aydınlatıcı olması acısından devresini de yani proteus da yapmıs oldugunuz devreyi de koyarsanız yardımcı olmaya calısırız kolay gelsin  ;)

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: "cobra07"Programın pek anlaşılır nitelikte değil. Tamamını eklersen yardımcı olmaya çalışırız. Gecikmeler eksik.
Aşağıdaki kodlarla portb.0 da tanımlı butona bastığın zaman portb.1 de tanımlı olan led konum değiştirecektir.Ayrıca sitede ete ustanın dökümanları var çok eğitici bilgiler,okumanı tavsiye ederim

Buton var portb.0
Led    var portb.1

Baslangic:
if buton=0 then
while buton=0
wend
Toggle led
endif
goto baslangic

bu kodlar error derlemede error veriyor.
ego=1/Knowledge

ORC

Alıntı yapılan: "elektro77"
Alıntı yapılan: "cobra07"Programın pek anlaşılır nitelikte değil. Tamamını eklersen yardımcı olmaya çalışırız. Gecikmeler eksik.

Buton var portb.0
Led    var portb.1

Baslangic:
if buton=0 then
while buton=0
wend
Toggle led
endif
goto baslangic

"=" yerine "==" koyarsan zorun cozulur sanırım   :roll:

Lütfi AYYILDIZ

http://rapidshare.com/files/136529777/Ledler.rar.html

Kodlar derleniyor. Senin Mcs de problem olabilir."=" Pbp da normal şekilde kullanılır. "==" ise C dilinde kulanılır.

Aşağıdaki linkde Mcs ve Pbp var. İki programıda kur. Mcs de ...Viev- compile and program options -Find Automatically ile Pbp yi tanıttır.

http://rapidshare.com/files/103564214/PBP2.50a_MCSP3.0.0.5.rar

OMERHOCA76

Alıntı yapılan: "elektro77"

Buton var portb.0
Led    var portb.1

Baslangic:
if buton=0 then
while buton=0
wend
Toggle led
endif
goto baslangic

Bende denedim , error vermiyor.
Çalışıyor.

sovalye

kod lar sorunsuz bende de çalışıyor.