Radyo Frekansmetre

Başlatan Mr.Thinking, 08 Eylül 2008, 12:37:45

Mr.Thinking

Arkadaşlar bir el radyosundan bozma 1-1000 mhz frekansmetre yaptım.
Fakat ölçüm sırasında zarar görmemesi için prob diplerine ne bağlamalıyım emin değilim. Bir direnç mi, bobin mi, kondansatör mü,
yoksa boşmu bırakmalıyım.Yada sadece ölçüm yapacağım cihaza yaklaştırmam sağlıklı bir ölçüm değeri verir mi? Birde frekensmetre nin - probunu ölçüm yapacağım devrenin eksisine ve artı probunuda çıkışlaramı bağlayıp ölçmeliyim. Lütfen beni bilgilendirirmisiniz.Aramızda radyodan bozma frekansmetre yapan arkadaşlarımızın olduğunu düşünüyorum.
TEŞEKKÜRLER.
ego=1/Knowledge

a.zorba

Alıntı yapılan: "elektro77"Arkadaşlar bir el radyosundan bozma 1-1000 mhz frekansmetre yaptım.
......
Aramızda radyodan bozma frekansmetre yapan arkadaşlarımızın olduğunu düşünüyorum.
TEŞEKKÜRLER.

bizimle paylaşabılrmısın daha önce küçük el radyoları ile  150 mhz e kadar ölçüldüğünü okumuşdum.
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

stlg

ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.