ldc ekran bağlantısı

Başlatan floresan, 01 Aralık 2008, 12:45:17

floresan

benim güç kaynağına dijital ampermetre takmıştım. göstergeyi ankaradan almıştım.penel meter deniyor galiba.

bendeki gösterge bu.

fakat ben rahat duramadım. bunun ekranının kenarına bir led takayımda ekran aydınlansın dedim. sonra göstergenin kenarını matkapla delmeye uğraşırken lcd ekranı çatlattım. sonrada birine lcd gösterge siparişi verdim. onada aldığı yerden şu altta resimdekini vermişler. baya komplex bir ekran. ne işe yarıyor bilmiyorum ama tahminim picle sürülecek. fakat bunu pic olmadan basit bir şekilde ampermetre olakak kullanabilirmiyim? picle uğraşacak vaktim ve bilgim yok denecek kadar az.nedir bu ekran ne işe yarar? daha önce karşılaşan oldumu acaba?

ugurtarlaci

Gördüğüm kadarıyla sana gelen karakter LCD. Yani işlemci olmadan bu işi unut :)
Zoru Başarırım , İmkansız Biraz Zaman Alır....İmza... YENİ NESİL GENÇ TÜRK MÜHENDİSLERİ......

Logan

Zannedersem size gelen 2x16 text LCD. Herhangi bir işlemci olmadan bir önceki displayin yaptığı işi yaptırmanız neredeyse imkansız. Çünkü bu ve bu tarz göstergelerde karakter gösterilmeden önce ön hazırlık işleminin yapılması gerekmektedir. Bu da ancak program ile olur.
İmza.

floresan

teşekkür ederim arkadaşlar. o lcd yi elemanla geri gönderdim. bozuk olanıda söktüm eline verdim. bunun aynısından versinler dedim. neyseki değiştirmişler. fakat benim anlamadığım 2x16 text LCD daha pahalı olması gerekmiyormu? ama diğerinden 1 dolar daha ucuz. biri 5 dolar diğeri 6. neyse önemli olan değştirmiş olmak. sorun yok şükür.

ddavut

tabi arz talep meselesi. 2*16 nın müşterisi daha fazla ve dolayısıyla daha fazla üretiliyor. diğerininde müşterisi az ve fiyatı yüksek.