pic kontrollü güneş takip devresini ariyorum yardım?

Başlatan istanbullugenc, 16 Mart 2009, 13:35:58

istanbullugenc

Bu devreyi ariyorum bulduklarim hep eksik cıkıyor lütfen yardım ederminiz

ahmet2004

istanbullugenc

bunun programi yok

buda picsiz

genelde yapilmis bitmis devrenin resmi var

teknikelektronikci

hocam bence kendin yaz programini bende internette cok aradim ama bulamadim sonunda kendim yazmaya karar verdim cok az bi sey kaldi bitmek üzrere. bence sizde kendiniz yazin daha rahat edersiniz.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

istanbullugenc

artik öyle olucakta devreyi cıkarırımda programlamayi yapamaya bilirim denicem artık

kostebek

Devreyi programlamak ile devreyi çıkartmak zaten birbiriyle eş- zamanlı yapılacak şeyler. Yani Devresini XXX yapsın programını YYY yapsın diye birşey olamaz. Bence otur kendin yaz Çok zor birşey değil. LCD ile  tek eksende güneşin hangisine daha çok çarptığını bulacaksın.  Bunun için de Analog dijital dönüştürücüyü kullanacaksın. O kadar.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: "kostebek"Devreyi programlamak ile devreyi çıkartmak zaten birbiriyle eş- zamanlı yapılacak şeyler. Yani Devresini XXX yapsın programını YYY yapsın diye birşey olamaz. Bence otur kendin yaz Çok zor birşey değil. LCD ile  tek eksende güneşin hangisine daha çok çarptığını bulacaksın.  Bunun için de Analog dijital dönüştürücüyü kullanacaksın. O kadar.

evet 4 ldr ile calismani tavsiye ederim araalrinda + seklinde profil yap ve ldr leri + nin diplerine monte et burdan op-amp li bir karsilastirici ile direk dijital ollarak pice ver bence hic picin a/d ini kullanma kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!