18f Derliyemiyorum

Başlatan einstain90, 10 Mayıs 2009, 23:53:55

einstain90

16f serisinde hiç bir sorun olmadan herşeyi hallederken 18f4550yi derlemeye çalıştığımda bana resimdeki hatayı veriyor.

"Comple Using MPASM" seçince config ayarlarında hata buluyor.

Bunun yüzden 18f4550'ye hiç bir config ayarı yapamıyorum. Sinir oldum bu 1 senedir böyle hala çözemedim.Sinir krizi geçircem lütfen yardım.
Her işte her zaman bir aksilik çıkar.Siz yeterki pes etmeyin...

sir_hawk

bende derleyemiyordum ama siteyi az önce incelerken tagli hocanın bir söylediğine istinaden,assembler olarak mplab içinde ki mpasm 'yi göstermek gerekebilirmiş. (Mesajı kaybettiğim için alıntı olarak veremiyorum )
Akşam deneyeceğim tabi siz daha önce derleyip yazarsanız sonucu daha önce görürüz.

eLectronbLue

Bilgisayarına MPASM nin son sürümünü indireceksin. Kodlarını MicroCode 'da derlerken program o hatayı verdiğinde MPASM nin bulunduğu konumu göstereceksin  problemin çözülecektir.

einstain90

Başka bir versiyonunu indirdim ama gene olmadı acaba yanlış mı indirdim link atmanız mümkünmü?

einstain90

Ya bu 18f derlemeyi başaran kmse yokmu sadece mpasm dosyasına ihtiyacım var.

Tagli

Alıntı yapılan: "einstain90"Ya bu 18f derlemeyi başaran kmse yokmu sadece mpasm dosyasına ihtiyacım var.
İhtiyacın olan şey tek bir dosyadan ibaret değil. Microchip MPLAB'ı kurduğum yere baktım, ihtiyacın olan şeyler MPASM Suite klasörünün içindekiler ve toplamda 31.3 MB boyutunda. Sen en iyisi MPLAB'ı indirip kur.

Buradan indirebilirsin.
Gökçe Tağlıoğlu

sir_hawk

Aslında tüm sorun mcsp'nin mplab'ın son sürümünü desteklememesinden kaynaklanıyormuş. Burada ki versiyonu yükleyince herşey çözüldü.

@tagli ;
  Hocam verdiğiniz link mplab'ın son sürümü.Mcsp bunu desteklemiyor malesef.

einstain90

Sorun çözüldü yardımlarınız için teşekürler.