Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

CEP TELEFONUNDAN KONTROL

Başlatan kemalsa, 21 Aralık 2003, 19:50:01

kemalsa

YA BEYLER NORMAL TELEFONDAN KONTUROL UYGULAMAALRI

YAPTIK AMA HİÇ CEP TELEFONUNA YOLAYIYACAGIMIZ DATALARLA BİR KAC ALAETİ ACIP KAPTAN BI PUROJE DÜŞÜNÜYORUM AMA NASIL YAPA BİLİRİM

HİÇMİ HİÇ BİR FİKRİM YOKKK BU KONU HAKINDA BİLGİLEİRİNİZİ BEKLİYORUMMM  ŞİMDİDEN HERKEZE TEŞEKÜRLERİİİ::::: :D

mert3162

DOSTLAR BÖYLE BİR ŞEY YAPAN GÖREN VARSA SÖYLESİN
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

PicProje

boarda arama yapin arkadaslar bir kac kez deginildi bu konuya
İzindeyiz Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK

axanc

selam..

bu konu hakında çok çaliştık, biras ara bulursun.. özellikle "fsan"ın oldukça bilgisi var.. ama daha

önceden bazıları bu konuyu biras ticari hale getirdiği için pek sıcak yaklaşmıyorum doğrusu.. "fsan"ın bana çok yardımı dokundu, benim bilgilerim var ama hiç uygulama yapmadım.. bilgisayar

mühendisliği okuyorum kafam sıkışık...
Uzmanlık: Bilgisayar Müh. öğrenci Derleyici: PicBasic Pro Compiler Ver. 2.45 Program: Proteus 6.2.5 ve MCSP

kemalsa

ya baktımmm onlarada ben mesajla deyil benim istedigim direk cep telef dan cepi arayıp birkac şeyi konturol etmekti

amacımm

feyzi

Alıntı yapılan: "kemalsa"ya baktımmm onlarada ben mesajla deyil benim istedigim direk cep telef dan cepi arayıp birkac şeyi konturol etmekti

amacımm
cep telefonlarını programlamak için herhalde java dilini
iyi bilmek gerekiyor....
"insanların hayırlısı ,onlara faydalı olandır."  (H.Ş.)

cozturk

Dikkat kimse duymasın. Acayip gizli bilgiler vereceğim. :lol:

• Evdeki cep telefonuna kulaklık takılır.
  • Cep tel. otomatik cevaplama modu aktif edilir. 3 kere çalınca açılsın vb.
  • Kulaklık çıkışından alacağın sinyali aşağıdaki devreye uygularsın
  • Bu devre kt3170+PIC+1-2 adet tr veya ULN2004 +Rölerlerden oluşur.
  • Devrenin konforu tamamen sana kalmış. ister tuşa basınca lamba yanar tekrar basınca söner. veya sadece basıkken siren çalar. SEn telefonunu kapatınca evdeki telefon kendiliğinden beklemeye geçer. Açık bıraktığın cihazların akıbeti tamamen PICten sorulur.
  • Bu devrenin beslemesini cep telefonununpilinden bile alabilirsin. 3V röle gerekebilir. ya da reed röle kullanırsın.
  • Arkadaş uzaktan kumandalı bomba filan yapmazsın değil mi? vicdanımızı sızlatmayasın sonra ? 8)

kemalsa

yok öyle bişey dediğin sistemi kurdum çalıştırdım zaten ama pek hoşuma gimetmedi şimdi direk tuşlarla değilde mikrofon aracılığıyla yoluyacagım bilgileri karşı telefondan almaya ugraşcaımm ama bu aralar başka işlerim var onun için fazla ilgilenemiyorumm

askin

yaw arkadaşlar neden hiçkimse sms göndermeyi denemiyor?

diot

merhabalar ..
bilgisayarı cep telefonuna bağlayarak. bilgisayardan cep telefonu aracılığı ile diğer bir cep telefonuna sms göndermek için bende delphi komponentleri var ilgilenenlere duyurulur.

cozturk

Siemens C35 in bir programı vardı . o da yapıyordu. Fakat pek bir özelliği yok. yani cep tel üzerinden değil de pc klavyesinden yazılıyor. sonuçta mesajı telefon gönderiyor.

Sanırım sizin dediğiniz komponentler duruma göre cep telefonuna uygun mesaj göndertmeyi filan sağlıyordur. Sıcaklık düştü, elekt. kesildi. vb.

Acaba komponentleri Picprojeup3'e filan gönderebilir misiniz? hemen buradan:

diot

cozturk

diot

armys2000

Dostum Çok güzel bir konu da malum otamasyon konusu şuan bütün şirketlerin göz bebeği bu konuyla ilgili ikitane cihazım var sms li araç takip sistemi ve Alarm sistemlerinde kullanılmak üzere hazırlanmış GSM dialer GSM Dialer alarm anında gsm modül daha  önceden kayıt edilmiş iki numarayı arıyor ve sesli mesaj okuyor kullanıcı da mesajı okuduktan sonra bir kaç komut la cihaz birşeyler yaptırabiliyor iletişim tamamen iki yönlü SMS li araç takip sistemide merkezden bir modül vasıtasıyla aractaki modüle sms le komut gönderek yer bilgisini isteyebiliyor motoru bloke edebiliyor alarm anında daha önceden kayıt ettiğiniz 3 numaraya çağrı veya mesaj atbiliyor daha doğrusu aklına ne gelirse yapıyor lakin bu mevzu biraz karışık burda bu konud asana fazla detaylı bilgi veremem malum şirket kuralları ama yardımcı olacaksa şunu diyebilirim  herhangi bir cep telefonunu al kulakluık çıkışını dtmf ( 8870 entegresi uygundur)decoder den geçir ve bunu pic ile çöz işlemöi yaptır  fallow şöle sıralanabilir gsm modul devamlı olarak iki unsuru kontrol etsin birincisi alarm panelinden gelecek alarm tetiğini ikinci olarakta cep telefonun seri portundan gelecek RING sinyalini ( daha doprusu karakter dizisini) beklesin hangisi gelirse ona göre işlem yapsın alarm gelirse alarm noktasını değerlendir internal hafızadan telefon numarasını arasın karşı taraf cevap verdiğinde sesli mesajı okusun okuduktan sonrada karşı taraftan komut beklesin ve beblli bir süre komut gelmezse sistem main loop a dönsün eğer cebin seri portundan ring dizisi gelirsede ( belirli bir sayı yapabilirsin ring sayısını ) cebi açsın ( at komutlarına bak) sonra karşıdan komut beklesin karşı taraf mutlaka komutlarını dtmf sinyali gönderebilecek bir cebe ,ev telefonuna vs ye sahip olsun sonrada pic bu komutları değerlendirsin tabiii bu komutları değerlendirirkende alarm tetiğini mutlaka degerlendirsin sanırım bu kadar bilgi yeter