PBP 64 bit uyumsuzluğu

Başlatan OG, 11 Ocak 2010, 14:09:55

OG

W7 sistemde, MCSP'de "derle" butonu tıklandığında PBP için (mcsp için değil) 64 bit uyumsuzluk uyarısı veriyor. Malumunuz PBP "DOS" yapılı 16bit program. Çözüm bilen arkadaş varmıdır?

Bütün exe'lere uyumlu çalışma ayarı yapıldığını unutmadan söyleyeyim.

Edit,
Çözüm bulamayınca,
Mecburen MPLAB kurduk,
MCSP'den MPLAB ile kurulan MPASM programını seçtik ve tanımlamalarımızı alıştığımız şeklin dışında olarak aşağıdaki gibi yaptık. Ve tabi K128 programlayıcı fuse ayarlarını otomatik görmedi, manuel ayarlamak zorunda kaldık.
Aynı problemi yaşayan arkadaşların dikkatine.

@__Config_HS_OSC
@__Config_PWRT_ON
@__Config_MCLR_OFF
@__Config_BOREN_OFF
@__Config_DEBUG_OFF
@__Config_wdt_on
@__Config_lvp_off
@__Config_PROTECT_ON
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

ilker_32

MCSP kurduğunuzda MPLAB'ı kurmaya ne gerek var ki, MCSP C:/pbp altına MPASM klasörünü zaten koymuyor mu?

teknikelektronikci

malesef mcsp de öyle problem ler varmış  prootonu deneyemedim w7 olmadığı için bakalım onda napcaz deneyen olursa yazarsa sevinirim
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Lütfi AYYILDIZ

Şu an bi çözüm yok gibi ama W7 32 bit olan sürümde hepsi çalışıyor.Proton da dahil.

OG

Problem MCSP'de değil arkadaşlar, PBP'da.

Proton+, 64 bit de problemsiz çalışıyor. Fakat Vista'dan beri alışkanlık oldu, kurulum yapan dosyayı ve kurulduktan sonra klasör içindeki .exe dosyalarını hep XP uyumlu çalışmaya ayarlarım, belki bundan problem çıkmadı.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

teknikelektronikci

benimde ayni problemim var hocam unable creat run-bat hatasi veriyor mplab kurdum mplabin mpasm gösterdim ama yine de pbp ariyor
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

teknikelektronikci

problemi cözdüm source kodu c ye atinca compile etti