Gerlim sorunu?

Başlatan satilla, 21 Haziran 2010, 12:58:15

satilla

glcd ile resim basma uygulaması yapıyorum bunun için bir bradboard aldm  butun baglantıları yaptım fakat devre calısmadı girişi ölçtügümde gerilim surekli 1.5 ile 3 volt arasında hareket edip duruyor girişe elimde bulunan 10mf 35v bir kondastörde bagladm fakat glcdnin aydınlatması kısık bir şekilde yanıp sönüyor sorunun neyden kaynaklanabilcegi konusunda fikri olan yardımcı olabilrse sevinirm uykularm kaçmaya basladı

radres

Devreyi verirsen daha iyi mantık yürütebiliriz.

satilla

hocam glcddeki aydınlatma girişleirne bu seilkde baglıyorm semanın tamamı bu pcde yok şu an için calıstırmaya calıstıgım en basıt bölümü gösteriyorum sadece aydınlamayı bile çalıştıramıyorm hatta pici bile cıkardm aydınlatma hala yanıp sonuyor kısık bir şekilde akımmı yetmiyor acaba?

drmp

arkadaşım   elindeki lcd hakkında bir bilgimiz yok  şema hakkında fikir yok ben bi ara mavi ekran lcd satın aldım şansıma backlight aydınlatması 168v dc  (içinde fluoresan gibi ince lamba )çıktı  yani bazı şeyleri paylaşman lazım bizimle

satilla

hocam glcd aydınlatması 4.2 v  ne kadar akım cektigi dandik datasheetsinde mevcut degil 500ma outputolan 5 v dc bir adaptorle calıstırmayı  deneidm fakat olmadı ayrıca sadece glcdnin backlight girişlerine gerlim uyguluyorm şimdi fakat yinede yaıpp sönüyor

breadbordda kısa devre varmı die ölçtüm fakt herhangi bir sornla karsılasmadım benim  soruum glcd veya pic için gerekli enerjiyi saglayamamka sanırım girişe kondansatörde koydm ancak stabil bir şekilde çalıştıramıyorm şöyle farzedebilirz sadece bir leid yakmaya calsıyorm ama kısık bir şekilde yanıp sönüyor

bunun için ne yapabilirm

Klein

Gerilim düştüğüne göre , güç kaynağın 500mA basamıyor. İşe güç kaynağını değiştirmekle başlayabilirsin.