mplad ide nin view menüsü muadili basic comlier varmı ?

Başlatan chailuck, 16 Ağustos 2010, 11:32:20

chailuck

mplab  kullanırken en çok sevdiğim şey asmde program yazarken proteusda simule edip simule ederkende asm de yazdıgım kodun neresının calıstıgını gormemdı.
boyle bırseyı mcsp dende beklerdım ancak cok lazım degıl tabı sormak ıstedıgım baslıktada belırtmeye calıstım, mplabın view menusu vardır candır ciğerdir benim için bir çok registerin durumuna rahatca ulasılabılr  bu turden bır ıs yapam pic basic programı var mıdır ?
sabah protonu kurdum mplabla calısıyor pekı mplabda pbp derleyıcı kullanan varmı ?

eğer mplabda pbp kullanabilirsem çok rahatlarım çok komıik olacak ancak mplab text editörünün renkli sayfasını bile çok arıyorum mcsp kullanırken :)
her ne kadar renklendırılebılsede ılk goz agrısı ıste :P

tesekkurler sımdıden
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım. (Fatih Sultan Mehmet)  Ayıplarını gördüğünüz komşuyu kınamayınız. Sırlarını açıklamayınız.Çünkü gördüğünüz bu sır size emanettir, emanete hıyanet kötü ve çirkin bir filldir. (Hacı Bayramı Veli )  meyve veren ağacın taşlanması çok hoş ;)

chailuck

kendi konuma cevap yazayım :D
arkadaşlar proton basic hemen hemen- neredeyse :) pbp daki kodları derliyor, denedim gördüm.
proton basic ise mplaba entegre edilebiliyor.
forumda aradım buldum, kullanacak yada kullanmayı düşünenler var ise tavsiye ederim.
ayrıca hitech c yeni öğreniyorum ama
asm yi mplabla kullandım, basic pbp ile hitech c yide mplabda kullanıyorum, şimdi üçünüde mplab içinde kullanıyorum tavsiye ederim nacizane.
Sevgiler saygılar..
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım. (Fatih Sultan Mehmet)  Ayıplarını gördüğünüz komşuyu kınamayınız. Sırlarını açıklamayınız.Çünkü gördüğünüz bu sır size emanettir, emanete hıyanet kötü ve çirkin bir filldir. (Hacı Bayramı Veli )  meyve veren ağacın taşlanması çok hoş ;)

Murat Mert

S.A.
Sn. arkadaşım 3 ü bir arada tebrikler. Protondan ileri gitmedim daha ki onuda tam anlamıyla bilmiyorum daha
mert07

chailuck

Alıntı yapılan: mert07 - 25 Eylül 2010, 16:00:57
S.A.
Sn. arkadaşım 3 ü bir arada tebrikler. Protondan ileri gitmedim daha ki onuda tam anlamıyla bilmiyorum daha
ve aleykümesselam arkadaş,
c yi yeni öğreniyorum ama onuda tam olarak öğreneceğim o zaman üçübir arada olur :)
sevgiler..