Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

PG 12864 D GLCD sorunu

Başlatan satilla, 18 Ağustos 2010, 02:12:08

computerboy

benim bildiğim yeni nesil piclerin 3.3 volt ile çalışması gerekiyor bu sayede devreyi 5v yerine 3.3v ile başta tasarlayıp mms kart yada spi port üzerinden haberleşen donanıma extradan regulator bağlamıyorsun.ayrıca pice voltajı 5v versende olur datashetine bakmak lazım minimum ve maximum değer ne acaba.

satilla

Protonda ve CCS'de yazdıgım kodları denedim hocam şu an için bir sorun yok devre çaışıyor 16F877 ile ancak PCB'ye cıkartacağım devreyi ve 18F4620 kullanacağım datasheet'te genel olarak 5 v gibi terimler mevcut eger devreyi 3v3 ile çalıştırırsam GLCD çalışmayacak min. voltage 4v5 yazıyor bir pull up direnciyle yükseltebilirmiyim biraz araştırdım ama pull up direnci kullanılmış genlede

computerboy

datashette 2v ve 5.5 volt ile çalışabilir denmiş bence 3.3 v ile hiç uğraşma 7805 ile direk pici ve glcdyi sür boşuna uğraşma. sana tavsiyem kaliteli lehim ve pcb kullan. gerisini salla bu iki ihtiyaç yüzünden projelerimin bir çoğunu şevk kırıklığı nedeni ile rafa kaldırdım ama tek soun soğuk lehim olmasındaymış. bilgin olsun.

satilla

bu öneirni dikkate alacağım üstadım
CCS'de GLCD ekranında değişken yazdırmayı biliomusun hocam ds1302 baglıyacagımda