Cepten PIC'e mesaj göndermek?

Başlatan goldenX, 08 Eylül 2010, 23:10:52

goldenX

Arkadaşlar amacım hazıra konmak değil belirteyim. Yorumlarınızı esirgemezseniz işime çok yarayacaktır.
Cep telefonundan gönderilen mesajı PIC ile algılayıp lcd'de nasıl gösteririm? Hangi donanımı kullanmam gerekiyor?
Nette ne isim olarak algılamam gerek? GSM modul mu?
Bu konu benzerinde internette dökümanla karşılaştınız mı?

satilla

netten kullancagın telefon modleine göre AT komutlarını öğren
seri haberleştir PIC'i  telefonla
büyük ihtimalle sorun olmaz zamanım olursa bunula ilgili bir proje yapıp paylaşmayı düşünüyorum

parametre

Arkadaslar birçok ozel bilgiye gerek yok her cep telefonunda internet bağlantısı mevcut pici avea vodafone yada turkcel modemlerile uyumlaştırırsanız bu istediğiniz olur diyorum kolay gelsin

teknikelektronikci

gm 29 modlei ile sms gönderme yapmisdim gayet basit picin seri haberlesme kismini max232 ye girdim ordan seri port kablosu ile gm29 aat komutlarini 3-4 defa ard arda hserout ile gönderirisen istedigin gerceklesir yapmaniz gereken gsm modülünüzü belirlemek ve pic ile seri haberlestirip programi yazmak gerisi size kalmis
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

goldenX

Alıntı yapılan: teknikelektronikci - 09 Eylül 2010, 20:33:49
gm 29 modlei ile sms gönderme yapmisdim gayet basit picin seri haberlesme kismini max232 ye girdim ordan seri port kablosu ile gm29 aat komutlarini 3-4 defa ard arda hserout ile gönderirisen istedigin gerceklesir yapmaniz gereken gsm modülünüzü belirlemek ve pic ile seri haberlestirip programi yazmak gerisi size kalmis
Hocam bahsettiğiniz devre özel değilse paylaşmanız mümkün mü? Hiç değilse şema falan.