glcd sürme

Başlatan povver, 16 Ekim 2010, 12:43:04

povver

s.a   arkadaşlar   grafik lcd yi  sürerken   "VO (OPERATING VOLTAGE FOR LCD =9V),VEE (NEGATIVE VOLTAGE OUT),VDD (SUPPLY FOR LOGIC CIRCUIT=5V)"  değerlerinin bağlantı şekli nasıl oluyor...bazı glcd lerde sadece vdd=5v veriliyo  ve vdd-vo-vee bir pot aracılığı ile sürülüyo......ama vo=9v yzıyo  bu nasıl oluyor....kafam karıştı...

satilla

povver

WM-G1206M     glcd...ilginiz için  teşekkürler.....glcd ile uğraşıyorum bi türlü görüntü alamıyorum  ....VO,VEE,VDD  bağlantılarını sanırım yanlış yapıyorum.....

satilla

hocam yaptıgın devreki data bağlantılarından, güç kaynagının yeterli akımı sağladıgından ve yazdıgın koddan eminsen

çalışma voltajı 9 v yazıyor
devre üzerindeki ks0108 çipler için 5 v
ledler için 4.2 v (ilk çalıştırmada ledleri bağlama ekrana görüntü gelsin istersen ondan sonra bağlarsın)

negatif outputada 22 k potla bağla

birde arkasına bak negatif çıkışın bir jumper tazı lehimlenmemiş nokta varmı, varsa pot bağlama direk bacagı boşta bıraksanda olur

povver

yani vo=9v  ,  vdd=5v   olacak ,  vee yi ise   5v  üzerinden   22k  pot a bağlayacam doğru mudur?

satilla

doğru anlamışsın hocam bu arada pot bağlamaı biliyorsun değilmi ?

povver

evt çok  sagol......

arges

povver ne yaptın LCD yi (wm-g1206m) çalıştırdınmı.
Ben ugrasiyorum hala çalıştıramadım. Bağlantılarını yardımcı olurmusun.
The whole is equal to the sum of parts(Euclid)... The whole is greater than the sum of its parts(Max Wertheimer)...

erhans

WM-G1206P-1YLYA Glcd nın üzerinde HT7660 (HT7660 -- CMOS Switched-Capacitor Voltage Converter) yoksa Vo için  max -12v ile besleme yapmak gerekiyor . yanlış mıyım ?

Kabil ATICI

ambar7

enginkanat

Çok eski bir konu,
Bende zamanında bu LCD den almışım ve kullanmak istedim. sadece arka plan ışığını devreye alamaktan öteye gidemedim. WM-G1206P-1YLYA ekranı çalıştırabilen oldumu? Oldu ise lütfen bağlantı şeması paylaşabilirmisiniz...

satilla

Alıntı yapılan: enginkanat - 12 Temmuz 2016, 21:05:59
Çok eski bir konu,
Bende zamanında bu LCD den almışım ve kullanmak istedim. sadece arka plan ışığını devreye alamaktan öteye gidemedim. WM-G1206P-1YLYA ekranı çalıştırabilen oldumu? Oldu ise lütfen bağlantı şeması paylaşabilirmisiniz...

https://www.picproje.org/index.php?topic=34343.0

Buradaki konudan LCD bağlantılarına ulaşabilirsiniz.