Kayan Yazı Uygulaması

Başlatan FxDev, 10 Kasım 2010, 20:48:58

FxDev

Daha önce denemek istediğim fakat ancak bugün fırsat bulduğum kayan yazı uygulaması yaptım. İlk denemem olması dolayısı ile hatalarım olabilir.
Bu konuda profesyonel olarak ilgilenen/ilgilenmiş kişilerden öneriler almak isterim.
Video şöyle:

cetinkaya

Haddime değil yorum yapmak ama sadece sunu söylemek istiyorum Güc kaynagi ledi siritmis. Bunun simulasyonunu daha önce izlemistim aynisi cikmis ortaya

CLR

Knowledge and Experience are Power

mihri

"Eppur si muove!"

mihri

Yazının kayma hızı ayarlanabiliyor mu? Ayarlanıyorsa mantık nasıldır? Ayrıca satır tarama mı yapıyosun?
"Eppur si muove!"

mihri

Tarama için hangi entegreyi kullanıyosun. 74hc595 mi?

Tarama hızın 100HZ, yazıyı 120ms sürede bir 1 pixel kaydırdığına göre 120ms içinde 12 kez ekranı tarıyosunuz yani yanan bir led tarama işleminde 12 defa yanıp sönüyor. Ben denemelerimde bu durumun yazının kayarken kalınlaşmasına (sanki 2-3 led arka arkaya yanıyomuş gibi görünmesini) neden oluyordu. Aynı durum sizde de oluşuyor mu?
"Eppur si muove!"

X-Fi

fırat hocam ekrandaki yazıya 3 boyut ekleyip döndürmeyi düşündünüz mü internette varmı bilmiyorum bunun algoritması yazılımda biraz yorucu olur ama görsel olarak süper olacaktır.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

mihri

Sitendeki devre satır tarama mantığına göre çalışıyor bi yanlışlık olmasın. Bahsettiğim problem ise videoya çekildiğinde farkedilmiyor. Onur Bilkenin (Tokosan) yaptığı projeyi bir çok kişi biliyordur. Bu sistemi çalıştırdığımda aynı problemi orda da gördüm. Kayan yazı max hızda kaydığında sorun yok ama hız 1 kademe yada 2 kademe düştüğünde bahsettiğim durum oluşuyor.
"Eppur si muove!"

camby

Fırat , kasayı nerden aldın ? Altınkaya mı ? İçindeki PCB boydan boya mı yoksa modül modül yapıp birleştirdin mi ? Açsana bi içini :D