dtmf ile ilgili problem

Başlatan POWER, 20 Aralık 2010, 22:20:46

POWER

arkadaşlar,
dtmf ile ilgili basit bir çalışma yaptım ve resimdeki devreyi borda kurdum.dtmf girişinede eski bir cep telefonunun kulaklığından giriş yaptım.o kadar uğraşmama rağmen sadece std ucundaki led sürekli yanıyor,diğer ledler hiç yanmıyor,neresini atlıyorum acaba?
TB6BKG

POWER

kurduğum devre resimdekinin bire bir aynısı.bu haliyle ledlerin durumu ne olmalı?
TB6BKG

X-Fi

hocam std ledi sönük olmalı dtmf kod geldiği sürece led yanar hat boşdayken söner, std geldiğinde diğer ledlerde dtmf kod karşılığı görünür sönse bile son kod çıkışlarda kalır. MCU ile  kullanıldığında std pini yükselen kenar olduğunda Q çıkışlarını değerlendiriyoruz.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

kemalak

16. pine bağlı direnç  270k-300k  olabilir Şemada  300R  gibi görünüyor 
Başkada bir hata yok gibi

POWER

evet şemaya yanlış yazmışım,330k datasheed de 330k görünüyor.o zaman muhtemelen cm8870 bozukelimde iki adet var ikisinide denedim sonuç değişmedi.yenisiyle deneyeceğim.
TB6BKG

POWER

evet arkadaşlar çalıştı.problem kristaldeymiş,stıcı yanlış vermiş.eski telefon santralinden söktüğüm kristali bağladım cm8870 devresi çalıştı şim uygun bir proğram yazmaya başlayacağım.
TB6BKG