pov saat hakkında bilgisi olan ?

Başlatan emrah, 09 Mart 2011, 20:54:27

emrah

slm, arkadaslar 7 led ile havada saat göstren devrelerde referans noktası için reed röle veya IR sinyal kullanıyorlar. bu olayı bir türlü anlamadım. reed röle kullanılan devrede sabit bir yere mıknatıs mı koyuyolar da her mıknatısın önunden gectıgınde referans alıyo yoksa bir kezmı mıknasıt kullanıyorlar?  bunun mantıgı nedir bilen arkadaslardan rica etsem ?

ete

Görüntünün her zaman aynı noktan itibaren oluşturulması için her turda bir tetik mekanizmasından puls alınması için kullanılan bir sistemdir.
Her turda reed röleden bir puls alınır ve alındıktan sonra sabit bir süre içinde görüntü ledlere verilir. Bu tetik olmaz ise görüntü sürekli rastgele yerlerde oluşturulacağı için sabit bir görüntü yerine sürekli kayan yada net olarak görülemeyen bir görüntü görürsün.

Ete
Bilgi hazinedir paylaştıkça büyür.            http://etepic.com

emrah

Mucit23

Ete hocam izninizle ben bişey sormak istiyorum.
Pow sistemle sabit yazıları kaydırmakta sorun yok önceden her harfin datası bellidir. Bunlar sırasıyla ledlere verilerek harfler oluşturulur. Peki diyim saat bilgisini gösteriyoruz saat dakika ve saniye bilgilerini gösterirken nasıl bir yol izlememiz gerekir. Yine data alımı aynı şekildemi olucak.Daha ileri gidersek resim vs basmak için nasıl bir yol izlemek gerekir. Mesela internette bu şekilde pow sistemle yapılmış analog dijital saatler var. Bunun gibiişlemlerden nasıl bir mantık yürütmek lazım