Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

ASCII kodu

Başlatan rocker_man, 06 Nisan 2011, 22:11:18

rocker_man

Klavyeden gönderilen bilgiyi ASCII kodu şeklinde LCD de nasıl gösteririz bana bu konuda elinizde döküman varsa yardımcı olabilirmisiniz? Konuya ilişkin devre, proteus verisi varsa paylaşmanızı rica ediyorum
to be or not to be!!

since1990

sadece klavye mi? Arada pc var mı? Lcd Pic'e mi bağlı? pc yemi? Biraz daha bilgi verirsen yardımcı olabilirim sanırım
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

rocker_man

yok kardeşim arada pc yok klavyeden lcd ye ascıı olarak bu hafta cuma günü ödevi vermem lazım :S daha proe bile hazır değil bana yardımcı oolursan bu hafta içersinde inş hazır olur ;)
to be or not to be!!

Tagli

PS/2 klavye mi? Öyle ise en kolayı tuş kodlarını bir tablo ile ASCII'ye çevirmek. Bu klavyelerde 3 tane küme oluyor. En kolayı 3.'yü kullanmak ama gördüğüm kadarıyla bazı klavyeler bunu desteklemiyor.

Bu sitedekileri okumanı öneriyorum. Ben zamanında buradan öğrenmiştim.

Yok eğer bahsettiğin USB klavye ise işin çok zor. Cumaya yetişmez hiç uğraşma.
Gökçe Tağlıoğlu

rocker_man

yok ps/2 düz klavye onun baskı devre şemasını bi bulabilsem gerisi kolay olur baskı devresi ve pic dökümanları varmı acaba ??
to be or not to be!!

Tagli

Onun devresinde bir zorluk yok. Zaten klavyenin 4 bağlantısı var. İkisi besleme, diğer ikisi de PIC'e gidecek. Tek yapman gereken PIC'e giden bu iki hatta pullup direnci koymak. LCD de çok standart. İnternetten ikisi için de rahatlıkla şema bulabilirsin. İşin zor kısmı yazılımı.
Gökçe Tağlıoğlu

rocker_man

kardeş o kadar araştırdım kayda değer bişey  bulamadım :S senin bildiğin bana yardımcı olabilecek döcümanların bulunduğu bir web adresi varmı ?
to be or not to be!!

Tagli

Gökçe Tağlıoğlu