Serİn komutunun kullanımı hakkında bilgi verebilecek?

Başlatan ehalici, 20 Nisan 2011, 21:23:47

ehalici

arkadaslar nette hep yabancı dilde anlatılmış ve şuanda sorunumu gideremedim malesef :( nasıl kullanıldığı hakkında kısa bi bilgi verebilcek yada elinde pic basic ile ilgili bi kaynağı olupta paylaşabilecek varsa lütfen yardımcı olabilir mii?

Ruzgarbey

merhaba. serin komutu şu şekilde kullanabilirsiniz.
öncelikle iletşim hızını hesaplama istemiyorsanız öncelikle programınızın başına Include "MODEDEFS.BAS"   kodunu ekleyin.
Kullanımı :
Serin Pin,Mod,ZamanAşımSÜresi,ZamanAşımındaGidilecekEtiket,Alınacak Veri
Serin Portb.0,T2400,10,CIK,[Wait"ABC",Gelen]

yukarıdaki kodun açıklaması:
portb.0 ıncı pinden 2400 Baud Hızında,10 Milisaniye içinde ABC verisi Gelmezse CIK etiketine Git,Gelirse Gelen Datayı Gelen değişkenine yerleştir.

umarım yardımı olur.saygılarımla..
Hayatta En Hakiki Mürşid İlimdir. M.K. ATATÜRK

ehalici

@Ruzgarbey öncelikle ilgilerinizden dolayı teşekkür ederim şimdi benim amacım c# tan komutu pice rs232 ile yollamak seri port haberleşmesi yani.. ancak ben terminal ile kont. ettiğimde örneğin A karakterini yollayabiliorum c# tan.. fakat pic e gönderdiğim zaman olmuyor anlamadığım nokta ise c# tan isis e veri aktarlırken farklılık gösterebiliiyormu cünkü ben o A karakterinin ascii kodunu yazarak yolluyorm ve pic e de yazdığım değer A karakteri gelince şunu yap şeklinde.. Aşamıyorum bu sorunu ya..

Ruzgarbey

tekrar merhaba. c#  ve Pic teki Veri Hızınızı Kontrol ediniz. her iki taraftada veri hızınız aynı olsun. size vermiş olduğum örnekteki kodu kendinize gör uyarlayıp kullanın. burada dikkat edilmesi gereken husus preamble verisidir yani ABC.  c# dan veri gönderirken önce ABC sonra istediğiniz datayı gönderin.c# bilmediğim için kodlar konusunda yardımım olmuyor maalesef. kolay gelsin
Hayatta En Hakiki Mürşid İlimdir. M.K. ATATÜRK

microlight

kardeş ETE DERSLERİ ni  sitede ara  yada  google  de arattır.

serdarünal

Pic teki Veri Hızınızı Kontrol ediniz. her iki taraftada veri hızınız aynı olsun. size vermiş olduğum örnekteki kodu kendinize gör uyarlayıp kullanın. burada dikkat edilmesi gereken husus preamble verisidir yani ABC.
imzam yok..