usb to rs232 sorunu

Başlatan secretagent, 26 Nisan 2011, 16:16:39

secretagent

arkadaşlar fabrikada voltmetre ampermetre grubu var grup dan okunan değerleri visual basicde yazılmış arayüz programına aktarıyor makina makinada laptop var bu yüzden usb rs232 çeviirici kablo kullanıyorum elimde yeşil kılıflı olan kablolardan var bunların bazılarını takıyorum çalışmıyor bazıları çalıştırıyor bende gitttim digitus aldım olur diye taktım yine bilgiyi göndermiyor arada bir gönderiyor mesela 15 sefer gönderdi ondan sonra naptıysam göndermedi yardımcı olabilcek arkadaşlar varmı acaba kabloda mı sorun var yoksa devredemi anlam veremedim.

canbulut

kardeşim anladığım kadarıyla voltmetre ampermetre gibi cihazlarını sanırım seri porttan haberleşiyor ve sen bunları laptopa bağlayabilmek için usbe çevirip laptopa bağlıyorsun eger bu şekilde ise bir kaç önerim olacak...

çeviricilerin driver dosyalarını bilgisayara kurdunmu?sanırım bir kaç tane usb to serial kullanıyorsun...hepsinin ayrı ayrı com port numaraları olur hepsini bilgisayara doğru şekilde yazdınızmı?
eger seri port uzatma kablosu kullanacaksan  usb kablosu 1,5metreyi geçmezse daha iyi olur...

yeşil kılıf dediğinde ne demek istedin ve digitus ne bilmiyorum?2. mesajında biraz daha açıklayıcı olursa daha iyi olur.kolay gelsin

secretagent

sorunu hallettim kabloların içinde hl-340 chipsete sahip olanlar çalışıyor diğerleri çalışmıyor bu kablolardan bulup aldım ve şuan çalışıyor