Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

DTMF ÇÖZÜCÜ

Başlatan togier, 24 Haziran 2011, 18:03:21

togier

é

tayyar

Bu iş için dtmf çözücü entegreler var onları incelmenizi tavsiye ederim (cm8870 gibi bişeydi sanırım) pic ile dtmf çözmek çok kolay olmasa gerek.
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

togier

Teşekkürler

Biliyorum program yazamıyorum 8870 gelen çıkışı kaydedip pic  eeprom yazdırıp sonra dan gelen sinyallerle karşılaştırıp röleyi açıp kapıcam

togier

Teşekkürler

DAHA BASİT ŞEYLERLE ÇÖZÜMÜ YOKMU ?

t2

16f628A ve 8870 ile yapılır başka entegre gerekmez.  ikisi 4 doları geçmez. Programı yazamıyorsan yazabilen birine yaqptırmalısın. en az 100 dolar da ona vermelisin.

togier

"

togier

msn varsa ordan anlatayım

togier

Yardım cı olacak kimse yokmu ?

yapmak istediğim bilgisayardan program yapmadan pic in eeprom mun dan dtmf açma kapama şifrelerini girmek bunlarıda mesala 1 swicht çekcem açma dtmf gircem mesala '232' sonra 1 swicth eski haline getirip 2.swicjt çekcem kapama şifresini gircem '3423'
sonra eski haline getircem bundan sonra 232 aççak 3423 de röle kapıcak yani bi nevi öğrenen pic yapıcaz illa swicth lerlede olucak diye bişi yok lütfen bi yardım edin ccs te yapamadım. şimdiden teşekkürler.

t2

Alıntı Yapbilgisayardan program yapmadan
yapabilmek için bu picin içinde daha önce yazılmış bir program olmalıdır.
Devrenin bir kullanım kılavuzu olması lazım. hangi swiçi çekip nasıl programlanacağı yazıyordur.

Öyle bir program yoksa, pice program yazmak istiyorsan, swiçler ile oynayarak program yazılmaz bilgisayarda yazmalısın.

Picde kod koruması vardır. Belki de sadece kodu korumuş fakat epromu bırakmıştır.

Programı silmeden sadece epromu okuyup yazmak mümkünse öyle de yapabilirsin. Eproma ne yazman gerektiğini bilmen gerek. Mesela dtmf data yazılırken  0 yerine 10 yazılmıştır.

togier

İlgilendiğniz için teşekkrler

yapmak istediğim bilgisayardan program yapmadan pic in eeprom mun dan dtmf açma kapama şifrelerini girmek bunlarıda mesala 1 swicht çekcem açma dtmf gircem mesala '232' sonra 1 swicth eski haline getirip 2.swicjt çekcem kapama şifresini gircem '3423'
sonra eski haline getircem bundan sonra 232 aççak 3423 de röle kapıcak yani bi nevi öğrenen pic yapıcaz illa swicth lerlede olucak diye bişi yok lütfen bi yardım edin ccs te yapamadım. şimdiden teşekkürler.

t2

Picin içine birşeyyazmakistiyorsan bilgisayar kullanmalısın
ccs te  yapamadım demişsin. 

ccs  DEDİĞİNİZ ne acaba bilgisayarsız mı çalışıyor?

seni kandırmış olmasınlar? gerçekten merak ettim  ccs ten kastın nedir?

BENİM ccs ten anladığım ileri seviyeli bir dildir. yani pici baya bir programlamaya yarar, bilgisayar gerekir. kağıtla kalemle olmaz.

togier

é

togier

é

t2

Picin hafızasındaki epromu  bilgisayarsız değiştirebilmen için  tek bir sebep var.
İçinde bunu sağlayaccak bir program olmalı.

Bu program daha önceden bu iş için yapılmış ve pice yüklenmiş ve devren de sağlam ise

1- Cihazın kullanım kılavuzuna  bakacan  hafızasındaki şifre nasıl değiştirilir ona göre değiştirecen. kılavuzda şöyle bir yazı olması lazım

sviçi .. konumuna getir. telefonu kaldır. #222# tuşla. 2 tane bip duyarsın.  şifreyi gir yıldıza bas şifreyi gir tekrar yıldıza bas. 2 tane bip duyarsan hafızaya kaydedildi demektir.
vs..
bunun gibi kılavuzu olacak. diğer türlü  adamın ne programladığını nasıl bilebilirsin. akıl var mantık var. Bunu sana kim söyleyebilir? sadece devreyi daha önce kullanmış veya tasarlayan kişi söyleyebilir. modeli belliyse kılavuzu araştırır bulursun.

2- önceki madde geçerli değil diyelim yani program yoksa,  sviçlerle oynayarak takla atarak amuda kalkarak ne yaparsan yap epromdaki bilgiyi değiştiremezsin. program yazman ve pice yüklemen lazım.
kt3170 mt8870 den gelen bilgi 5 bittir. bunu picle okumak zor değildir. webte çok örnek var.

togier

Neyse anlatamadım ben bunu size neyse teşekkürler yinede ilgilendiğiniz için