ıc yi pic e kopyalama

Başlatan ylmz, 28 Ekim 2011, 08:57:14

ylmz

Arkadaşlar merhaba normal bi ıc yanı analog entegreyi kaldırıp yerine pic koymak ıstıyorum yaptığım devrede 3 adet lm324 kullanıyorum 4 kılıflı op-amp bunların yerine pic nasıl koyabılırım adc ile teker teker ölçtürmekmi gerekiyor ? yada entegreye voltaj veripte giriş çıkışları teker teker algılatmammı gerekıyor ? nasıl bir yol izlemeliyim ?
Regülatör Dns Trafo | Regülatör | Redresör | Ups

Kabil ATICI

Her zaman analog devre ile yapılan bir sistemiimikroişlemci düzeyine taşımak uygun olmayabilir. (örneğin oamplardan oluşan liner doğrultucu, integral alıcı, türev alıcı, kıyıcı gibi bloklardan oluşan otomatik bir konttrol sistemi yerine göre -analog bilgisayar) Ama illede yapacağım diyorsan;

Bu iş için öncelikle devrenin fonksiyonlarını çıkarman gerekir. Yani girişe göre çıkışın ne olacak.  Sonra bu giriş çıkışa göre işlemci programını geliştirmen gerekiyor.

Yani önce analog giriş için büyüklüğü dijitalleştir (ADC)
Elde edilen bu verileri işle, (karışılaştır, matematik işlemleri )
sonuç çıkış için (veri depola, ekranda göster, analog sinyale çevir-DAC)

Aslında analog devrede teorik olarak ne yapıyorsan sayısal devrede de aynısını yapıyorsun.
ambar7

ylmz

çok fazla yer tutuğu için ve 4 adet lm324 kullanmaktansa 1 pic kullanıp işi çözmek ıstıyordum bıldıgınız acaba ıcerısınde 8 veya 16 kılıf bulunan op-amp varmıdır ? bu iş biraz karışık gibi anladığım kadarı ile
Regülatör Dns Trafo | Regülatör | Redresör | Ups