Gsm ve uzaktan kontrol... !

Başlatan Veli B., 06 Temmuz 2004, 00:44:46

izwirlee_35

Arkadaşlar KONUYLA ALAKALI AYNI SORUNU BENDE YAŞIYORUM ACEMİYİM VE BİTİRME PROJEMİN SORUNU Bİ BAKARSANIZ SEVİNİRİM.Ben depo sıvı seviye kontrol sistemini telefondan kontrol edicem.internette araştıryorum bulduklarım da sadece tek yönlü bilgi aktarımı oluyor yani ben telefondan arıyorum tuşlarla su motorlarını kontrol ediyorum.FAKAT BANA MOTOR AÇILDI DİE Bİ Şİ DEMİYOR YANİ BİR GERİ DÖNÜŞ OLMUYOR.ayrıca ben depodaki sıvının seviyesini KONTROL EDECEGİM İÇİN BEN ONA KOMUT VEREGİM ODA BANA 1. MOTOR AÇIK VE SU SIVI SEVİYESİ %20 DİYECEK.sıvı seviye ölçme kısmını bitirdim FAKAT DEDİĞİM GİBİ BENİM KOMUTUMUN SİSTEM TARAFINDAN BİR GERİ DÖNÜŞ PROBLEMİ YAŞIYORUM.BU PROBLEMİ DE ARAŞTIRDIM TELESEKRETERLE YAPANLAR VAR FAKAT SADECE YAPTIM YAZMIŞ HİÇ Bİ DOKUMANTASYON YOK.BUNA ALTERNATİF OLARAK SESİ Bİ ENTEGREYE KAYDEDİP BUNU KARŞILIKLI TELEFON GÖRÜŞMESİ OLARAK DA YAPSAM OLR MU?????? YADA TELESEKRETERLE NASIL YAPILIR????? yada SMS İLE NASIL YAPILIR???*yani demek istedigim SiSTEMİN BANA GERİ BİR CEVAP GÖNDERMESİNİ NASIL SAGLAYABİLİRİM????????

Küçük Harf İle Lütfen
keep learning . . .

Palomba

Selamalar,

Yasadigin sorun motor tarafindan uretilen bilgilerin telefonuna ulastirilmasi konusu.

Izledigin motor tarafinda da bir GSM engine var. Bu engine ler iki tarafli haberlesme saglayabilirler. Yani bir soket acip uzaktaki bir IP yi (bu durumda cep telefofonun) dinlerken bir baska soketle de senin cep telefonuna (yani IP ne konusma actirabilirsin). Bu durumda kullandigin GSM engine ayni anda birden cok soket acabilmeli. Motor tarafinda tetikleyici bir degisiklik oldugunda (mesela tanimli seviye asildi), islemci bunu GSM engine iletecek ve o da senin telefonun IP sine acacagi konusmada bunu iletecek.

Sanirim problemin burda?...