lütfen yardım 16f877a ile picden bilgisayara veri gönderemiyorum? lütfen yardım

Başlatan husam685, 30 Aralık 2011, 04:38:28

husam685

selam arkadaşlar ben 16f877a ile sıcaklık sensöründen okudugum degeri bilgisayardaki hyper terminalinden göremiyorum.lütfen yardım edin max232 baglıyorumsonra hyper terminali baglıom proteusta caalısıyor ama bilgisayara aktarma olayına gelince hyper terminalini kaldırıyorum onun yerine rs232 baglıyorum ama bilgisayarın hyper terminalinden veri alamıyorum lutfen yardım edin ?

dosya seması isis ve c kodları
https://rapidshare.com/files/2812511022/rf_frnrm.rar

Kabil ATICI

Şimdi sen denemeni bilgisayar üzerinde simülasyonla mı yapıyorsun, yoksa gerçek devre üzerinde mi?

Simülasyonla yapıyorsan port köprüsü programı kullanman gerekiyor. Bunun denemasi için doğrudan sanal hyper terminal-hyper terminale uygula. Görürse ancak devrene uygula.

Gerçek devre ile yapıyorsan bunun bir süre sebebi olabilir. Donanım ayarlarından bağlantı yapılarına, besleme, devrenin yapısına kadar değişen yapıda olabilir.
ambar7

husam685

bilgisayardan deniyorum virtual serial port uygulaması var bende com1-com2 yi birleştiriyorum isisden de simülasyonu acıyorum ama görmüyor veri akısı olmuyor isisten ama rs232 yi simülasyondan cıkartıp isisin kendi hyper terminalini takınca simülasyonda çalışıyor.

Kabil ATICI

Sorun port köprüleme için yapılan işlemler gibi görünüyor. Devreni işe karıştırmadan  ayrı bir isis dosyasında doğrudan hyper terminaller arasında yapmaya çalış. Yani bilgisayardaki ve isis arasındaki.  Olursa devrene uygularsın.

Devre olunca bir yere kadar yardımcı olabiliyorum. Ama yazılım olayı biraz farklı.
ambar7

husam685

abi şuan isiste hyper terminali ile devremde sorun yok olarak gözüküor ama anlamadım cunku suan veri gitmio dedim ya simdi şuan şöyle birsey var devremde max232 pice ve isiste COMPIM baglı sonra COMPIM RXD - TXD ayrıca isisteki hyper terminali baglı isisteki hyper terminalinden birseyler yapaıp bilgisayardaki hyper terminaden görüyorum ayrıca bilgisayarda ki hyper terminalinden de birseyler yapıp isiteki hyper terminalinden görüyorum. ama devrede okunan sıcaklığı bilgisayardaki hyper terminaline gönderemiyorum