RF ERG-11R BİLGİSİ

Başlatan husam685, 06 Ocak 2012, 14:36:55

husam685

selam arkadaşlar ben rf ile ilgili uygulama yapacam rf modulu aldım ERG-11R alıcı - verci modulu bu malzemenin datasheetini bulamadım ayrıca bu alıcı modulunde 8 tane bacak var aşağıdaki resme göre soldan sağa doğru bacak sırası anten gnd gnd +5v  / +5v data data  gnd   bunu nasıl baglayacam bilmiyorum PIC olarakta 16f877a nın tx -rx ini kullanıyorum. 

Kabil ATICI

Bu alıcı Data uçları birbirine göre evriği (not) olarak çalışıyor olabilir. İşlemcinin Rx ucuna bağlayacaksın.  Hangisine bağlayacağını deneyerek bulabilirsin.

Bunu bu uçlara seri direnç bağlı led'ler ile görebilirsin. Vericisinde veri ucunu  lojik 1 veya 0 çekerek görebilirsin.
ambar7

husam685

benim kafam şurda karıstı mesela yukardaki resimde sol tarafta 2 - 3 ucları data diğer  sag tarafta da yine aynı sekilde 2-3 data demişler yani 4 tane uc data demişler o yuzden kafam karıstı nasıl bi modulse artık.  mesela verici de böyle birsey yok sırf 3 uc + - ve tdx ama bu kafamı karıstırdı tek tek mi data ucularını deneyecem yoksa soldan iki tanesini bi olmazsa sag daki iki tanesi bir mi baglanıp denenecek

skara1214

bu modüllerin üstünde yazıyor zaten yanlışmıyım?eğer yazmıyorsa benim elimdekinin bacak bağlantılarını söyliyeyim;
soldan sağa ant gnd gnd vcc         vcc data data gnd benim elimdekinin modeli rxk3
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

husam685

kardes yazıyor dogru benim demek istediğimde şu şimdi orda iki tane data yazıyor onun ikisinimi birleştirip kullanacam yoksa tekinimi ben bu kısmı sormuştum

skara1214

onlar kısa devre hangisini kulllanmak istiyorsan onu kullan ayrıca vcc ler ve groundlarda kısa devre
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

husam685

eyvallah kardeskusura bakma senide yordum ilk kez rf ile çalışacam ayak ustu gumletmeyek :))