16F876A-2x16 LCD DEN GÖRÜNTÜ ALMAK İÇİN YARDIM.

Başlatan İskasa, 10 Ocak 2012, 23:01:40

İskasa

http://www.4shared.com/file/z39W4Ob_/PIC_LE_MULTPLEXER_CCSC_PROTEUS.html?.16f876a dan gelen bilgiyi lcd den görüntülemek istiyorum. Bunun için linkte vermiş olduğum pice  görüntülemesi için ayrı bir yazılı program eklemelimiyim yoksa program bu konuda tam mı .ve aradaki bacak bağlantıları hakkında yardım edecek olan var mı.Teşekkürler.

Kabil ATICI

Bu devre üzerine entegre edebilirsin.(paralel bağlantılı LCD olduğunu kabul ederek)  İhtiyacın olan en azından bacak için E,RS ve 4 tane veri için bağlantı. Bu 4 bit (D4,D5,D6,D7) LCD iletişim için yeterlidir.  Bu iş için kullanın LCD ekran yazılımları kendi programına entegre edilebilir.

LCD üzerindeki RW ucu gnd'ye bağlanır. D0,D1,D2,D3 gnd'ye bağlanır.
Vo veya Vee kontrast ayarıdır. Bunun bir trimpotun orta ucu bağlanır. trimpotun diğer uçları vcc ve gnd bağlantısı yapılır.
ambar7

İskasa

Az çok kafama oturdu ama acıkcası pic programlama bilgim  var olan programa lcd programı entegre edecek kadar yeterli değil.Proje bu aldık yaparız diye elimizde patladı :)

İskasa

var olan programdan port ile bilgisayardan nasıl görüntü alabilirim görsel bi şema veya yazılı bilgi var mı elinizde.