ISD1760 ses kayıt-dinleme sorunu

Başlatan efe07, 20 Şubat 2012, 19:04:38

efe07

Selamunaleyküm arkadaşlar. Ben ISD1760 entegresi ile ses kayıt ve dinleme devresi yapmak istiyorum projemin ufak bir parçası olarak.
Devreyi kurdum, fakat ses kayıdını hoparlörden duyamıyorum bir türlü. Kayıt yaptığım süre kadar, hep aynı cızırtıyı duyuyorum. Ne yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

fryrmnd

datasheet teki devrenin çalışması lazım. kaydı mikrofondan mı yapıyorsunuz. artısından eksisinden kaynaklanmasın. şu haliyle pek bişey diyemicem. bağlantıları kontrol edin isterseniz.

efe07

devreyi iki kere kurdum, birkaç gündür deniyorum.. Osilatör direnci olarak 82K, hoparlörüde 0.25W 8 OHM kullanıyorum.. acaba bunlardan birindemi sorun var. veya bazı sitelerde kapasitif mikrofon ile deneyin diye tavsiyede bulunmuşlar.. sizde haklısınız görmedikçe birşey denemez ama belki benim gibi sorun yaşayıp çözenler olmuştur diye sorayım dedim.

fryrmnd

direnç ve hoparlörde sorun yok. kapasitif mikrofonla kayıt yapmıştım ben. eğer o şekilde de olur diyorsanız kapasitif mikrofonla deneyin bir de. hem butonla kontrolde hemde pic ile kontrolde sorunsuz çalışıyor bu entegre.

efe07

peki, kapasitif mikrofonla deneyeyim birde.. çok teşekkürler tavsiyeleriniz için. çalıştığından şüphem yok kesinlikle :)

fryrmnd

yani söyleyebileceğim bu. inşallah çalıştırırsınız.