Pic 18f452 ile RFID Reader I2C haberleşme

Başlatan salih_arel, 21 Haziran 2012, 20:27:18

salih_arel

Merhabalar herkese. Arkadaşlar bir RFID projesi yapmak istiyorum fakat okuyucu kısmında sıkıntı yaşıyorum. Mikroelektronicanın ürettiği rfid okuyuculardan bulamıyorum bunun yerine sonicmicro firmasının http://www.sonmicro.com/trx/index.php?option=com_content&view=article&id=44&Itemid=28 bu modülünü kullanmayı planlıyorum fakat bu modül I2C ile haberleşme sağlıyor sanırım. Daha önce hiç uğraşmadım ve ccs c programlama konusunda da çok ileri düzeyde bi deneyimim yok. Benim sorum acaba ben bu okuyucudan okunan ID yi  mikroişlemcime nasıl alabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim. Yaz projem bu ve kart okuyucu kısmında tıkanmış durumdayım..

ArGeMaNiA

Seriport kullanabilirsin.

Yanlış hatırlamıyorsam ek birşey yapmana gerek yoktu.

Seriporttan veri gelmesini bekliyorsun.O kadar.
Haydi göreyim sizi, vazife-i ubudiyetinizi unutmamak şartıyla öyle çalışınız ki,  rûy-i zemini, her tarafı herbirinize görülen ve her köşesindeki sesleri size işittiren bir bahçeye çeviriniz.

salih_arel

Yanıtın için teşekkürler ama pek anlamadım. Demek istediğin cihazla pici seri porttan mı haberleştiricem. Biraz daha açık anlatabilirmisin lütfen..

salih_arel

ya bi bilen birisi yokmu kimse cevap vermiyor bu ne yaa !!!!

ArGeMaNiA

Tx,Rx,Gnd bağlantılarını yapıp PIC'in seriportundan veri beklemen lazım diye hatırlıyorum.

13.56 Mhz ona göre biraz zahmetli idi.Okuma yapmak için komut göndermen falan gerekiyordu.
Haydi göreyim sizi, vazife-i ubudiyetinizi unutmamak şartıyla öyle çalışınız ki,  rûy-i zemini, her tarafı herbirinize görülen ve her köşesindeki sesleri size işittiren bir bahçeye çeviriniz.

salih_arel

http://www.sonmicro.com/en/downloads/125/ds_SM125_V30.pdf dökümanın 34ncü sayfasında biraz açıklamış ama tam bi bilgi sahibi olamadım. zahmet olmazsa bi bakabilirmisin??

skara1214

Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

skara1214

entegrenin tx ini picinin rx ine picin tx ininde entegrenin rx ine bağla.Baud rate :19200 yazıyor ona ayarla.command yollamak için putc  gelen cevabı algılamak için getc yi kullan
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz