C++ kitabı arıyorum ama görsel grafik ve kareler çizmek için değil

Başlatan gambit1244, 06 Eylül 2012, 00:26:11

gambit1244

merhaba üstadlarım

arduino için C++ öğrenmem gerekiyor dibine vurmam lazım hatta
mikroişlemci temelli olduğu için bana visual görsel işlemler gerekmiyor bunların ayrılmış olduğu

pointer, class lar ve algoritma ağırlıklı bilgisayar programı örnekleri içermeyen bir kitap tavsiyeniz varmıdır.

şimdiden çok teşekkürler
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

ArGeMaNiA

içeren olması lazım....

Deitel aklıma geldi.
İngilizce pdfsi var internette..
Haydi göreyim sizi, vazife-i ubudiyetinizi unutmamak şartıyla öyle çalışınız ki,  rûy-i zemini, her tarafı herbirinize görülen ve her köşesindeki sesleri size işittiren bir bahçeye çeviriniz.

gambit1244

ingilizce yemiyor malesef hocam :S bi kelime yüzünden tüm konuyu kaçırıyorum gramerim cok iyi değil

çeviri yada türkçe hazırlanmış tercihimdir

ama normalde öğrenemiceğim ve uğraşmaya değicek bi kaynaksa ingilizcede olur
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

ArGeMaNiA

Yeni kaynakları bilmiyorum ama
Herbert Schildt bence iyidir.
Türkçesi vardı.

Haydi göreyim sizi, vazife-i ubudiyetinizi unutmamak şartıyla öyle çalışınız ki,  rûy-i zemini, her tarafı herbirinize görülen ve her köşesindeki sesleri size işittiren bir bahçeye çeviriniz.

VFR

En iyisi Deitel . Önce C anlatıyor sonra C++ anlatıyor.
Baştan başladım çok güzel bir kitap.
Her konu ile ilgili önemli ip uçları veriyor. Genel programlama hataları ,iyi programlama alıştırmaları gibi şeyler var.
Kitabın en güzel yanı bence buralarda verdikleri önemli bilgiler.
Tavsiye ederim , al pişman olmazsın.

gambit1244

türkçesi varmı deitelin

benim c iyi sayılır

Herbert Schildt c yi bildiğini varsayarak anlatıyormuş

bakalım araştırayım biraz daha

Erdem

Arkadaşlar Herbert Schildt'in kitaplarını almayın. Hatta arkadaşınıza bile hediye etmeyin. Verin eskiciye kağıt fiyatına kurtulun  :D

Sanırım benim de ilk okuduğum Türkçe C++ kitaplarından biri Schildt'in kitabıydı. Yarısına kadar gelmiştim. Ama gün geldi bir şey sordum. Hayda orası yanlış burası yanlış. Sonra arkadaşımın tavsiyesiyle yarım bıraktım. Daha sonra işte bir kaç Türkçe kitap okuyup haber gruplarını takip ettikten sonra ben de hataların ne olduğu anladım.

Hatta stack overflow'a bile yazmışlar Herbert Schildt'in kitaplarından uzak durun diye :)

I'd like to make an anti-recommendation diye başlıyor.

http://stackoverflow.com/questions/562303/the-definitive-c-book-guide-and-list

Benim tavsiyem Accelerated C++. Yazarlarının her ikisi de akademisyen ve uzun yıllar üniversitede C++ kursu vermişler. Zaten hem üstteki listenin C++ versiyonunda hem de ACCU'nun kitap incelemeleri bölümünde kesinlikle tavsiye edilen ('highly recommended') kitaplar listesinde olduğunu görebilirsiniz.

Bunun dışında ceviz forumlarını  da tavsiye ederim.

ArGeMaNiA

Ömer KANAR

Bir tek saat, beş vakit namaza abdestle kâfi gelir.

gambit1244

hayır hocam arduino sketchbook ile çalışacağım
biraz amatör ama mevcut bir yazılımı baştan sona çözmem gerekiyor

C++ kullanılarak yapılmış yaklaşık 30 adet alt program
Class lar kullanılarak birleştrilmiş

evet deitel en cok beğenilen gibi görünüyor bu kitabı alıyorum
daha sonrada "C++ ile algoritma" diye bi kitap var onu da almayı planlıyorum.

acaba deitel in algoritma altyapısı nasıldır ek kitaba gerek varmı?