tb6612fng motor sürücüsü ve QTR8A

Başlatan datasheet, 17 Mart 2013, 16:19:12

datasheet

Selam arkadaşlar , 2 tane sorum var

1) tb6612fng STBY ne işe yarar ? boşta bırakılabilirmi? 

2)QTR8A  sensörünün ilk satırındaki pin header yerlerine pinleri lehimledim ,enerji verdim kamareyla ır leri görmek istedim fakat çalışmadı bu sensör kitini ilk defa kullanacağım sensörün datasheetine baktım 100 ohmluk dirençle pull up yapılıyor sanırım fakat o 5 volt için değil tam anlayamadım  açıkcası bu kitte sensörleri nasıl aktif ederim yardımcı olunuz

VFR

QTR8A sensöründe , LEDON diye bir pin var. Bu LED'leri yakmayı sağlıyor. Aşağıdaki şekildeki gibi.
Büyük ihtimalle LEDleri yakmıyorsunuz.
http://www.pololu.com/picture/view/0J614

skara1214

stby stand by demek yani boştayken bu pini kullanarak çıkışa akım gitmesini kesip güç tasarrufu sağlıyorsunuz
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

datasheet

Alıntı yapılan: skara1214 - 17 Mart 2013, 18:57:34
stby stand by demek yani boştayken bu pini kullanarak çıkışa akım gitmesini kesip güç tasarrufu sağlıyorsunuz

stby hangi pine göndercez hocam ,boşta kalsa bir problem teşkil etmiyorsa boş bırakıcam

skara1214

kullanmayacaksanız boş bırakın datasheette internall pull down yapılmış yazıyor .Kullanmak istiyorsanız higha çekmeniz gerekli

datasheet

Alıntı yapılan: skara1214 - 17 Mart 2013, 19:15:08
kullanmayacaksanız boş bırakın datasheette internall pull down yapılmış yazıyor .Kullanmak istiyorsanız higha çekmeniz gerekli

teşekkürler skara1214 peki qtr sensör hakkında bilginiz varmı pull up direnc kullanılacakmı

skara1214

evet yapman lazım 100 ohmda uygun bir rakam.

datasheet

QTR8A üzerindeki LED_ON pini nasıl aktif edilir ? yazılımsal birşeymi yoksa Vcc ye mi çekilecek ?Toplamda 11 pin kullanılacak 8 tanesi sensörler 1VCC,1GND,1 LED_ON 

sezgin05

QTR8A sensörünü daha önce kullandım. Ledon pini zaten pullup olduğu için boştayken ledleri sürer. Ledleri devreden çıkarmak için ledon pini GND ye çekilimelidir. Siz sadece devreye 5 volt besleme verin 8 adet çıkışı mutlaka pullup yapın. Bazı kameralar IR göstermez örnek IPHONE kamerası göstermez.Başka deneyin...

erdo_celik

Arkadaşlar qrt8a sensörü 11 pinlidir.8adet analog çıkışa sahiptir.kalan üç adet pinden birisi led on-off diğerleri + ve - yani beslemeleridir.led on ucuna bişey bağlamassanız zaten ledler açıktır.ledleri kapatmak için kullanılıyor o pin yani 5v beslemesini verin 8 analog çıkışınız olur. ledon ucuna 5v verirsenizde sıkıntı yok.şaseye çekerseniz ledler kapanır.
tb66 motor sürücüsü stndby ucuna 5v vermelisiniz.

datasheet

Alıntı yapılan: erdo_celik - 21 Mart 2013, 20:05:06
Arkadaşlar qrt8a sensörü 11 pinlidir.8adet analog çıkışa sahiptir.kalan üç adet pinden birisi led on-off diğerleri + ve - yani beslemeleridir.led on ucuna bişey bağlamassanız zaten ledler açıktır.ledleri kapatmak için kullanılıyor o pin yani 5v beslemesini verin 8 analog çıkışınız olur. ledon ucuna 5v verirsenizde sıkıntı yok.şaseye çekerseniz ledler kapanır.
tb66 motor sürücüsü stndby ucuna 5v vermelisiniz.

teşekkürler hocam