Pic Geliştirme kartını tanıtma sorunu

Başlatan cleverman, 14 Haziran 2013, 01:43:48

cleverman

Merhaba arkadaşlar bir hevesle pic öğrenmeye niyetlendim. Ancak hevesim kursağımda kalacak görünüyor. http://www.aliexpress.com/snapshot/236572764.html pic geliştirme öğrenme kartını aldım. Yanında gelen CD de, Hi-tech ve MPLAP IDE v8,50 var programları kurup gerekli ayarlamaları internetten araştırıp yaptım ancak kartı bilgisayara tanıtamadım. Daha doğrusu öyle bir uyarı almadım bile.. windows 7 64 bit kulllanıyorum. Çözüm olarak sunabileceğiniz bir şey var mı teşekkür ederim..

Mr.Java

O kartı ben kullandım aynısını.Tanıtmayacaksın o sadece usb'den güç alıyor.O karta programlayıcı lazım.K150,149,pickit 2 veya 3 gibi..

cleverman

Yani birde K150 mi almam gerekecek?
Tek başına bir işe yaramıyor öyle mi?

Mr.Java

Adam belirtmiş orada zaten programlayıcı lazım diye.Almışken pickit 2 alın.Debug özelliğini kullanırsınız en azından...

cleverman

Bu aynı zamanda öğrenme kartı olarak geçiyor, eğer ben yanlış anlamadıysam ICSP debug için dediğinizi almam gerekiyor. Yanlış anlıyorda olabilirim. Ama internette anlatılan sayfalara baktığımda bundan bahsetmemiş. Gelen CD de 23 deney ve kodları var. Bunları bu kartla yapabilmem gerekmez mi? Aygıt yöneticisinde göremiyorum..