Kuru buz ile temizleme makinesi nasıl yapılabilir?

Başlatan mustafa_cmbz, 27 Haziran 2013, 16:50:54

mustafa_cmbz

Merhabalar...

Çalıştığım fabrikada bu günlerde duruş olduğundan dolayı planlı bakım yapılmakta.Çok dikkatimi çekti fabrika genelinde aşırı yağlı ve kirli bölgeleri temizlemek için bugün birileri geldi.Mekanik bakımcıların dediğine göre kuru buz ile temizleme yapıyorlarmış.Erken çıktığım için gözlemleme şansım olmadı .Fakat adama sorsamda makinenin çalışması ile igili pek fazla bir şey açıklayacağınıda sanmıyorum..

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varmı acaba ?

Bu makinelerin çalışma mantığı nedir...Mesela ufak çaplı bişi yapmak istesek nasıl yapabiliriz?

z

Tahminen;

Kuru buzu yağlı bir bölgeye koyduğunda yağı katılaştırıp donduracağı için yağ kalıntısı kolayca yapıştığı yerden alınacaktır.
Bunun için özel bir makine ne olabilirki?

Sözkonusu makine belki buzu püskürten, fırçalama yapan mekanik bir makinedir.
Kuru buz hazır satılan bir şey.

Googleda kuru buz makinesi yazınca bile bir şeyler çıkıyor.

http://ankarakurubuz.com/md/bl60/

http://ateskurubuz.com/alt-baslikli-kategori-mak.php?i=2
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Okan AKÇA

makina yagı ise buz ile donması nerdeyse imkansız

snansrin

Alıntı yapılan: cyclone - 27 Haziran 2013, 17:30:08
makina yagı ise buz ile donması nerdeyse imkansız
hocam kuru buzun ısısı - 55 - 60 olarak biliyorum makina yağının donme seviyesi bu kadar yüksek olabilir mi ? :S

Mr.Java

Benzin en iyi çözüm. 0 hata yapıyor.Tabi koca makina düşündürücü.Ya da kosla oksi ekşın  :)

mustafa_cmbz

Bsh gibi bir fabrikada benzin ile temizlik yaptımı iş güvenlikçi adamı alır askıya koya kapıya :D

araştırdığım kadarı ile temizleme de kullanılan kimyasal vs. şeyler yok sadece co2 falan deniliyor sanki...Ama bi farkı varmı yok mu bilmiyorum..

Mr.Java

Daha dur nettin.Ağzında sigarayla benzinle forklift temizleyen gördüm ben.Klasik türk insanımız..

mustafa_cmbz

:D o türk insanı zekasını alman fabrikasında yapmaya kalktığında kapıda buluyorsun kendini :D hiç gözünün yaşına bakmıyorlar vallahi :D