PC'nize LCD Panel

Başlatan cell, 02 Ocak 2005, 22:23:38

cell

selam arkadaşlar

Bilgisayarınıza lcd bir panel devresi

Hardware monitoring (Donanım İzleme): Sistemimizdeki anakartın, işlemcinin ısı ve voltaj durumu, fanların dönüş hızlarının takibi.

Resource monitoring (Kaynak İzleme): Fiziksel bellek ve sabit diskin boşluk-doluluk oranı takibi.

Game Server Info (Oyun Sunucusu Bilgileri): Multiplayer oyunların takibi. En basit örnek, Counter Strike oyununda hangi haritanın oynandığı, hangi oyuncunun ne kadar frag topladığı gibi.

E-mail Monitoring (E-posta İzleme):Kendimizin kişiselleştirdiği ayarlar yardımı ile POP3 destekli posta sunucumuzdan kaç tane mail geldiğini haber almak.

Winamp/Modplug: Winamp'da çalan parçadan tutun da şarkı bilgileri, dosya boyutu ve çalma süresine kadar programın kendi ekranında gördüğünüz tüm bilgileri aynen panelimize aktarabiliriz. Hatta 'spectrum analyzer'ı bile aktarmamız mümkün.

Date/Time (Tarih/Saat): Sistem tarihi ve saatini görebiliyorsunuz. Diğer fonksiyonlar gibi, bunu da saniyesine kadar kişiselleştirebiliyoruz.

Performance Info (Performans Bilgileri): NT tabanlı işletim sistemi kullanan arkadaşlara yabancı gelmeyecek özellik. Yönetim Konsolu (Management Console) ve işletim sisteminizin ağ, bellek, işlemci, sabit disk ve servis durumlarını izleyebilme özelliği.

Daha ayrıntılı bilgi ve programı bu linkten alabilirsiniz.

http://www.tomshardware.com.tr/howto/20020915/index.html

DumrulBey

Merhaba,

Gerçekten bu bilgileri veren bir bilgisayarınızın olmasını kim istemez. Malzemelerden anladığım kadarıyla veriyi bilgisayardan alıyor. Ancak ben olsam işin tamamını yazılıma bırakmazdım. Belki yarı denetimli olabilirdi ama buna bir PIC lazım. Şöyle yazılımdan bağımsız ısı değerlerine falan baksın. Yoksa LCD'ye ne gerek var, sistem tepsisine yerleştir geç.

Başarılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

mustafacan

:o  arkadaşlar sistem çalışıyor ama bazı verileri sağlıklı olarak okumuyor dikkat edin mesela ben hdd boşluk doluluk oranını sağlıklı göremiyorum. ram ide aynen. onun için dikkat dikkat
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

rf

Arkadaşlar programlar cpu,temp,fsb,voltaj gibi değerleri,
anakart uzerindeki kontrol chipsetinden alıyor mesela benimki
winbond w83627hf-aw

2-3 tane lcd programı denedim hic birinden sicaklik bilgileri alamadım.
yani tamamen bu chipsetle olan uyum onemli

-başka programlarda bu değerleri gorebiliyorum-
KOSGEB Girişimcilik Desteği Bilgi ve Paylaşım Platformu http://www.girisimcilikdestegi.com/

sgokhan1

sezgin05