Pic Basic Pro Compiler interface paylaşıyorum

Başlatan SpeedyX, 10 Ocak 2005, 23:46:59

SpeedyX

selam arkadaşlar.
ben genelde pic c ve asm kullanıyorum ama ilgimi çeken bir konu ile ilgili olduğundan pbp ye de merak sardım...
fakar gördümki bu pbp denen şey ile derleme yapabilmemiz için bir konsol penceresine olmadık komutlar yazmak zorundayız. :roll:

bende bunu hazmedemeyerek basit bir uygulama yaptım... bu programı pbp derleyicisinin olduğu klasore koyuyorsunuz ve windows arabirimi kullanarak derleme yapıyorsunuz.

şimdilik hataları falan gösteremiyor fakat işinizi kolaylaştıracağını ümit ediyorum... tabi mplab ile de yapabilirsiniz bunu :))

neyse program aceleye geldiğinden sadece basit derleme yapabiliyorsunuz... yeni versiyonunda hataları göstermeyi ve bazı ayarlar daha getirmeyi düşünüyorum... görüş ve şikayetlerinizi yazınız...

programın "Ayarları kaydet" hariç tüm özellikleri çalışıyor...
tr ve en olarak 2 dil seçeneği bulunuyor...

Buradan programı indirebilirsiniz... (177KB)
http://www.ozlubilgiislem.com/pbp_interface.rar

DumrulBey

Merhaba,

Bir an için ASPExpert'in çalışması (-bkz. Yeni PBP Kod Editoru tasarımı) zannettim ve çok sevindim. Ancak karıştırmış olduğumu görünce aklıma bir fikir geldi. Neden beraber çalışmıyorsunuz? Belki haberin yoktur ama benzer programlar tasarlıyorsunuz. Atalarımızdan gelen düstur (ilke) uyarınca birlikten kuvvet doğarmış. Hadi arkadaşlar Türk yazılımı elektronik mevuzlarında çok öksüz kaldı. Sizlere ihtiyacımız var. Her ne kadar programlama konusunda çok yardımcı olamasam da deneme için iyi bir 'tester' olabilirim.

Sevgiler, saygılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

00001

Alıntı yapılan: "SpeedyX"bu pbp denen şey ile derleme yapabilmemiz için bir konsol penceresine olmadık komutlar yazmak zorundayız. :roll:
Pardon bu olmadık komutlara bir örnek verebilir misin?   Sanırım sadece compiler kullanarak denemişsin. o yüzden parametreler ile boğuşmuş olabilirsin. Bunun yerine mcsp gibi hazır bir editör kullanılsa o zaten ilgili path vs yi otomatik ayarlayıp derleme işlemini gerçekleştiriyor.

epolat

Bence bu eleştirini programı yapan kişiye özel mesaj atarak bildirsen daha iyi olurdu.Ayrıca daha iyisini yapabiliyorsan yapmalısın bence.Bu programı board dakilerle paylaşmasıda hoş bir davranış isteyen kullanır isteyen kullanmaz.her ne kadar kimse birbirini tanımasada eleştirininde bir üslubu olmalı.