lcd den veri çekme (1 den fazla haneli)

Başlatan baran123, 13 Ocak 2014, 20:54:47

baran123

İyi akşamlar ben ccs c de basit bir hesap makinesi yapmaya çalışıyorum fakat takıldığım bir yer var.
float tipinde değişkenler tanımladım 3 adet 1. sayı, 2.sayı, sonuç şeklinde yapacağım internetten
lcd_getc(3,1);

şeklinde bir kod buldum veri çekmek içim ama bu 1 haneli bir sayıyı alabilir ben 10,123 gibi sayıları nasıl alacağım

baran123

Flood gibi oluyor ama yok mu yardım edecek bir arkadaş ?  :'(

muhittin_kaplan

ercan_t

merhaba,

C kitaplarını biraz karıştır :)

scanf ile yapabilirsin

#include <stdio.h>
int main()
{ float sayi;

printf("Bir sayi gir:");
  scanf("%f",&sayi);
  printf("GirilenSayi:%f",sayi);
return 0;
}

Tagli

Veriyi LCD'den çekmene gerek yok ki. O veri LCD'ye zaten işlemciden gitmiyor mu? Verinin ilk kaynağı neyse oradan okumalısın, mesela tuş takımı gibi.
Gökçe Tağlıoğlu

baran123

ben normal buton kullanarak hesap makinesi yapacağım 5 tuslu yapmak ıstıyorum ılk 1,2,3 , + ve = tusu olacak
örneğin 12 yazacağız bu lcdde gözükecek sonra + basıp yanına yenı rakam yazacagız = e basılınca alt satırda sonucu gösterecek benim takıldığım yer 123 sayısını yazdım dıyelım 1,2,3 butonlarına basarak bunu nasıl çekeceğim ?

Tagli

Ben hala olayi anlamadim. 123 sayisini yaziyorsan tuslar ile bu sayi zaten PIC tarafindan okunuyor demektir. + tusuna basildigi ana islemci bu sayiyi 1. sayi olarak hafizasina alabilir. Verinin LCD'den gelmesine gerek yok.
Gökçe Tağlıoğlu