7 segmentli devrede sorun ne olabilir?

Başlatan Recep METE, 29 Ocak 2014, 23:49:25

Recep METE

Arkadaşlar 4'lü 7 segment kullanarak ds18b20 ile sıcaklık gösteren bir çalışma yaptım.Devre isiste sorunsuz çalışıyor ancak breadboarda kurduğumda " 8888" gösteriyor. 7 segmentin bacak bağlantısında bir sorun olduğunu zannetmiyorum.Anot olarakda ayı sorun yaşanıyor.Katot olarakda kodları katota göre değiştirip denediğimde, isiste bilgisayarı kasarakda olsa çalışıyor ama gerçek devrede yukarıdaki gibi çalışıyor.Acaba sorun ne olabilir.
Resmi aşağıya yüklüyorum.

[IMG]http://img492.yukle.tc/thumbs/418120140129_203937.jpg[/img]

[IMG]http://img492.yukle.tc/thumbs/240820140129_210634.jpg[/img]
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

ByTEK

Taram hızını Düşür ve denemelerini board üzerinde yap.

Mr.Java

Displayda 888 sayısını görmen sensörden alınan bilgiyle alakalı displaylerle ilgili değil.Sensör parazit,bağlantı yanlışlığı yüksek direnç seçimi v.s. gibi etkilerden dolayı o değeri gösteriyor.Hata için sensör tarafını irdeleyin tabi yazılım sorunsuz ise.

Recep METE

Arkadaşlar hepinize teşekkü ederim. Sorun çözüldü.Devre hatası
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

drmp

sorunun  çözülmüş olması  güzel 

fakat sorunun çözümünün  ne olduğunu burada paylaşmamışsınız
diğer arkadaşları faydası olması açısından  çözümüde paylaşırsanız iyi olur kanaatindeyim

xoom

breadboard üzerine taktığın kablo uçlarını nereden temin edildiğini belirtir misin.

Recep METE

Alıntı yapılan: xoom - 30 Ocak 2014, 11:18:21
breadboard üzerine taktığın kablo uçlarını nereden temin edildiğini belirtir misin.

Breadboarda taktığım kabloları reklam olmayacaksa "direnç.net" ten aldım.50 adet erkek- erkek kablo 10.50 tl'den aldım.