Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

MOSFET DRIVER

Başlatan efsanepoldem, 04 Şubat 2014, 18:23:17

efsanepoldem

Arkadaşlar merhaba. Devredeki mosfeti 150v dc ile sürmek istiyorum. 20 Hz. pulse şeklinde bir sürüm olacak. Belirttiğim direnç değerleri  nasıl olmalı.
pulse wide=1 msn. olacak. Ayrıca bu benim çizdiğim devre bu şekilde mi olmalı yada farklı bir sürüm metodu mu kullanayım.

LukeSkywalker

Optonun led tarafındaki direnç çok büyük. Gerisinde bir problem yok gibi. Zenerin önündeki direnç zener için yeterli mi? Zenerin üzerinden geçecek akımı iyi hesaplayın.

Okan AKÇA

bu kadar devreye gerek yok optonun 4 pinini dirençle  şaseye cekin  4 pinle gate ucunu birleştiriniz. optonun 5 pininede  mosfetin vgs voltajına göre voltaj veriniz.

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

efsanepoldem

Sn OG bu devredeli 6k8 dienci. Bu is icin uygun mu sanki biaz daha buyuk direnc kullanmak gerekmez mi 150v. Besleme var bir de buradaki 220nf ni is yapar anlamadim

OG

68K olacaktı yanlış yazmışım.

220nF, 150V kaynakta dalgalanmalar varsa biraz daha temizlensin diye. Mosfet Gate  tetiklemesi için daha temiz bir DC elde eder. aynı zamanda gate için, iç empedansı daha düşük DC kaynak davranışı sağlar. Paralel 20-30uF daha ilave edilebilir.

efsanepoldem

Tesekkurler hemen deneyeceğim

OG