proteus ta led displayli saat simülasyonu

Başlatan picman, 27 Şubat 2005, 16:27:38

picman

arkadaşlar proteus programı ile daha önce yaptığım dört tane led display li saat projemi programda çizerek simüle etmeye kalktım ama olmadı display taraması hiç düzgün olmuyor normalde tarama olurken gözle farkedilmeyen bir hızda olması gerekirken son derece düzensiz gözle farkedilir bir hızda oluyor ayrıca sadece displaylerde 0000 görünüyor rakamlar oluşmuyor proteusta pic e yüklediğim hex kesinlikle çalışıyor daha önce devreyi yapıp denemiştim fakat proteusta başaramadım acaba gözümüzden kaçan birşeyler mi var diye düşünüyorum frekansı 4000khz diye yazdım 4mhz diye yazınca çalışmadı yada ben çalıştıramadım lcd saat denemelerim oldu onlarda herhangi bir sorun çıkmadı fakat neden led display taramasında sorun çıkıyor anlamadım acaba simülasyonların performansında bilgisayarın işlemcisinin ve ekran kartının kayda değer bir etkisi oluyormu benim kullandığım bilgisayar celeron 2.4ghz ekran kartı fx5200 128mb bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

haa birde proteus 6.2 yi kullanıyorum yeni başladığım için...

şimdiden teşekkür ederim

saygılarımla.....
Bilgi paylaştıkça artar..

epolat

picman

displayleri süren transistorleri kaldırıp pic ile display arasındaki bağlantıyı sadece dirençlerle yaptığımda devre sorunsuz çalıştı hiçbir sorun yok fakat transistorlerle neden çalışmıyor yoksa tarnsistorler bozuldumu..?
tabi bu işin şakası ama birebir devreyi kurup çalıştığını görmek insanı dahada mutlu ediyor ama bunada şükür hiç olmasa yapmak istediğimiz ama parasal nedenlerden dolayı yapamadığımız elekteronik devre uygulamalarını bu programla gerçekleştirmek oldukça keyifli benim için
verdiğin linki inceledim dostun duyarlılığın için teşekkür ederim
çalışmalarında başarılar dilerim
sağol..
Bilgi paylaştıkça artar..