keil mi hi tech c mi

Başlatan koray692, 25 Şubat 2014, 10:52:18

koray692

merhaba arkadaşlar okulda teknik seçmeli olarak mikrodenetleyicileri aldım hoca keil yada hi tech c yi seçip onda ilerlememizi söyledi sizce dünyada ve türkiyede savunma sanayinde olsun diğer büyük firmalarda olsun en çok hangisinin bilinmesi isteniyor? avantajları dezavantajları nedir?

yamak

Hi-Tech'den microchip destediğini çekti bence öğrencekseniz MpLabX öğrenin.
Ayrıca ikisi farklı şeyler birinde  genellikle ARM çekirdekli MCU'lar programlanıyor.MpLabX ve Hi-tech ile de PIC MCU'lar programlanıyor.Yani bu seçimi kullandığınız mikrodenetliyiciye göre yapmalısınız.

X-Fi

Biri compilier diğeri IDE(integrated development bilmemne...) bir öğretmenin öğrenciye yanlış seçenekler sunması çok kötü birşey üniv. yada lise bana öğretmenim böyle birşey söylese ona sorardım.

Hocam siz ikisini de kullandınız mı?
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

Okan AKÇA

bence keil microchipi kişisel cabalarınızlada rahatlıkla ögrenebilirsiniz. burda hocaya büyük rol düşüyor en iyi bildigi konuyu aktarması daha mantıklı olur.

Erhan YILMAZ

Keil'in IDE'si uvision
www.keil.com/uvision

Stm32f0 ile CooCox öğretsin.

haydarpasamikro

Bence öğretmenin bildiği bir şey var ama öğrenci tam kendini ifade edememiş de olabilir. Hemen öğretmene yüklenmişsiniz. Benim anladığım: Öğretmen öğrenciye 2 seçenek sunmuş:
1. Keil derken ARM işlemcilere yönelebilirsin. Keil gibi platform örnek kod geliştirmek için.
2. Hitech derken PIC mikrolara yönelebilirsin. Hitech ise örnek derleyici.

Ben olsam 2 seçenekle de uğraşırdım. Hepsinin güzellikleri, nimetleri, zevkleri, kolaylıkları ayrı güzel. Kimi yerde ARM kimi yerde PIC gerek-yeter-şart.

Mikro Dünyası.Haydarpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Mikrodenetleyici Atl. Şefi

LukeSkywalker

Siz önce bir programlama dili (tavsiyem C) öğrenin . Compiler ve ide seçmek kolay...