18F2550 İle usb Baglantısı?

Başlatan RRoadRRunneRR, 07 Mart 2014, 15:01:49

RRoadRRunneRR

Merhaba arkadaşlar bir sorum olucak yapmam gereken sey 18F2550 ile usb kaydı yapan ses devresi (butona basıldığında ses kaydı yapan devre) yapmam istendi bu konulara yeni yeni adım atmış biri olrak nasıl yapıcagımı bilmiyorum dosyanın TXT olarak kaydedilmesi isteniyor bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? Bunu yapmamı isteyen kişi internette kod bulabilirsin dedi ama ben yararlı bir kod da bulamadım boarda dizaynını da bulamadım yardım edebilirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürler

Mr.Java

İlginç.Bu konularda yeni olan adama bu projeyi vermek ? Kafa bulmak mı acaba amaç ?

RRoadRRunneRR

vallahi bilemiycem bilginiz var ise paylaşırsanız çok sevinirim

pea

En kolay yolu USB CDC sınıfıyla olur. Bu size sanal seri port oluşturur. Hazır kütüphanesi de vardır, 1-2 komutla usb'den bilgisayara veri yollarsınız.
Ses kaydı için entegre mi gerekir, yoksa sadece ADC+mikrofon kullanmak yeterli olur mu, orasını araştırmak lazım.

Ya da bir USB ses kartı alın. Böyle isteğe böyle cevap deyin.

RRoadRRunneRR

elimdeki mikrofon bu arkadaşlar bunu kullanarak entegreyi kullanarak bunu yapmam gerekmekte.

muhterem

Alıntı yapılan: RRoadRRunneRR - 07 Mart 2014, 15:01:49
18F2550 ile usb kaydı yapan ses devresi (butona basıldığında ses kaydı yapan devre)

Alıntı yapılan: Fkarizmatik - 07 Mart 2014, 15:52:37
İlginç.Bu konularda yeni olan adama bu projeyi vermek ? Kafa bulmak mı acaba amaç ?

Muhtemelen :) Bunun kayıt yapmayanları USB Mikrofon, USB hoporlör, USB telefon isimleri altında 10-150 USD fiyatlarla satılıyor

RRoadRRunneRR

Bu işlemi yapan kodlar internette var mı acaba ? ben bulamadım bu işlev için gerekli kodlarıda

RRoadRRunneRR

Kodlar c icerikli olursa ben daha kolay anlıyabilirim.