şifreli kapı kilidi

Başlatan tauf1, 11 Mart 2014, 19:42:02

Recep METE

Hocam birde devre şemasını verirsen duacı oluruz.Yada hangi pine ne bağlanmış yazarsan seviniriz.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

İzmir35

Hocam bu devreini sifresi : 2143 mu ? ben sıfreyı gırdıgımde buzzer otmuyor ve sıfre degıstırme ıslemını nasıl yapıyosunuz hocam..

Recep METE

Hocam şemayı yükler misiniz.Bir türlü calistiramadim. LCD d portuna mi takili .Yardimlarinizi bekliyorum.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

tauf1

arkadaşlar kusura bakmayın yeni gördüm sizlere ares çizimi göndermek istiyorum fakat bunu foruma nasıl ekleyeceğimi bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim

mesaj birleştirme:: 10 Nisan 2014, 13:16:39

çalışması şu şekilde öncelikle  2143 # ye basınca y1sifre diye ekranda yazı çıkıyor siz kendiniz dört haneli şifre yazıyorsunuz ve # ye basıyorsunuz böylece şifrenizi kendiniz oluşturmuş oluyorsunuz.

mesaj birleştirme:: 10 Nisan 2014, 13:31:37

evet LCD  d portuna takılı

mesaj birleştirme:: 09 Nisan 2014, 23:35:59

arkadaşlar biri bana nasıl ares çizimini gönderebileceğimi yazsın

Recep METE

Hocam şifrede bir yanlışlık var galiba "yanlış şifre" deyip duruyor.

xoom

Alıntı yapılan: tauf1 - 09 Nisan 2014, 23:07:32
arkadaşlar biri bana nasıl ares çizimini gönderebileceğimi yazsın
Herhangi bir dosya yükleme sitesine çizdiğiniz dökümanları atın ve linkini buraya koyun.

Not: https://disk.yandex.com.tr bu siteye üye olun ve yüklediğiniz dosyanın linki burada paylaşın.

tauf1

yo hayır 2143 # dediğinizde y1 sifre der siz yeni şifrenizi oluşturunca şifreniz artık o olur. ayrıca buzzer her tuşa basışta öter

mesaj birleştirme:: 11 Nisan 2014, 16:17:36

http://yadi.sk/d/cgZrTNI1MGG38

Recep METE

Hocam tamam verdiğiniz şifre ile çalıştı.Çok teşekkür ederim.Gerçekten aradığım programdı.Bende bunun isis şemasını hazırladım.Çok güzel çalışıyor.İzin verirseniz ben de bunu yayınlıyabilir miyim?

LukeSkywalker

Bu hafta bir öğrenci sesli şifreyle çalışan bir otomatik kapı yaptı. Buton kullanmıyor artık. Mesela kapının karşısına gelip "Açıl susam açıl" dediğinde kapı açılıyor...

Recep METE

if(tus==10||tus==11||tus==12||tus==13||tus==14||tus==15) {goto all;}

Hocam bu kodları program içinde sürekli yazmışsın.Ben tam olarak bu kodların ne amaçla yazıldığını çözemedim.Bir açıklama yaparsanız iyi olur.

Recep METE

Hocam devreyi breadboarda kurdum mükemmel çalışıyor.Allah senden razı olsun.Tam böyle bir program arıyordum.Çalışan devrenin fotoğraflarınıda buraya yükleyeceğim.Ayrıca 15-16 saattır program aralıksız çalışıyor.Herhangi donma veya hata olayı olmadı.Program çok stabil çalışıyor.

xoom

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 11 Nisan 2014, 21:20:03
Bu hafta bir öğrenci sesli şifreyle çalışan bir otomatik kapı yaptı. Buton kullanmıyor artık. Mesela kapının karşısına gelip "Açıl susam açıl" dediğinde kapı açılıyor...
Örnek kodları yayınlarsanız faydalanacaklar olucaktır.

tauf1

semfero hocam kullandığım keypad 4x4 olduğundan 4. sütunda a b c d var oda 10 11 12 vs. tekabul ediyor bende bu tuşlara basılırsa geri fonksiyondan çıkması için yazdım.

Recep METE

Alıntı yapılan: tauf1 - 20 Nisan 2014, 11:13:51
semfero hocam kullandığım keypad 4x4 olduğundan 4. sütunda a b c d var oda 10 11 12 vs. tekabul ediyor bende bu tuşlara basılırsa geri fonksiyondan çıkması için yazdım.

Teşekkürler tauf1 arkadaşım.Olayı çözdüm.Hatta bu prograı kullanarak daha başka projeler yapmaya çalıştım.Bu paylaşımın için tekrar çok teşekkür ederm.Ancak buradaki işin uzmanlarından bu kadar çok "goto" kullanıldığı için çok eleştiri alındı.Galiba programda çok fazla "goto "kullanmak iyi değil.Bu progrmı kesmelerle yapmaya çalışacağım.Belki benim gelişimimde faydalı olacaktır.Kesme olayını tam anlamıyla anlamama yardımcı olabilir.