kalp atış izleme

Başlatan kanguner, 12 Mart 2005, 09:26:38

kanguner

slm. arkadaşlar pic 16f84 ile lcd kullanarak bir sinyali görebilirmiyiz. mesela bir alıcıyı kalbinizin üzerine yerleştiriyorsunuz ve kalp atışlarınızı lcd de izliyorsunuz. ayrıca bu pille olacak. yani taşınabilir olcak.böyle birşey mümkünmü? benim proje böyle birşeyde . yardımcı olursanız seviniirimm.tşk.

Erol YILMAZ

Merhaba kanguner;
Bu tarz bir projeyi parmaktan optik mantıkla okumayı bir tez olarak yaptılar diye biliyorum. Bizden yaklaşık 2-3 sene önce okulu bitirmiş bir ağabeyimiz olduğu için projesini ve tezini görmedim ama hocamızın aklına geldikçe anlatırdı. Demek ki çok hoşuna gitmiş :)
Kan yoğunluğuna göre ışığı geçirip ,geçirmeme mantığı ile olabilir. Işık kaynağı olarak ultra bir led yeterli gelirse pille de çalışır. Zaten PIC ve LCD nin akımları gayet iyi bir düzeyde.

Saygılar & Sevgiler...

birisi_r

kardeş bende atmega ile yapılmış olan var
hem pcde hemde ekranda görebiliyosun ben büyük kısımı bitirdim ancak microfon hasssaslığı sorunum var istersen seninle irtibata geçebilirizz...

ahmetinrodisi

Selam kanguner.Internette yine pic le ilgili projem için araştırma yaparken dediğin projeye rastladim.Ozamanlar meraktan dökümanları indirip birz bu konuyu okuyup tekar projeme devam etmiştim.Sana bu sitenin adresini vereyim.Inşallah işine yarar.Projende başarılar sana.

Heartbeat Monitor