Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

PLC EMEKLEMESİ

Başlatan forsa1975, 18 Mart 2005, 00:52:20

forsa1975

Arkadaşlar aklımda bir fikir vardı uzun zamandır.
VBasic bilmediğim için bende ASP (basic script) ile bir web program yaptım.  Bir PLC taklidi en azından mantık olarak. Çıktık yola şimdi dahili eproma yazabileceğim çıktılar (picbasic dosyası) üreten bir web syfası  hazırladım. Genel olarak bir problem yok buraya kadar.

Fakat bunları pic içinde işleyecek programı yazmak düşündüğümden daha zor. Aslında sağlam bir mantık tutturabilsem bişeyler olacak.
Çektiğim zorluk şu:

Aşağda linkini verdiğim uygulamada bir devre hazırlandığında bu devredeki paralel kontakları tesbit edip devreyi önce serileri sonra paralelleri sadeleştirecek (karışık bağlanmış direnç problemleri gibi) sonucu bulmayı planlıyorum. Ama bi yerinden başlyamadım çünkü bunları ne şekilde pice bildirebilirim , şununla şu paralel şu seri bu değil gibi. İşin içinden çıkamadım bu konuda kafa yormuş olan arkadaşlar varsa fikirlerini paylaşırlarsa sevinir minnettar kalırım.

Sağlam bir mantık tutturabilirsem bunu VB bilen bir arkadaşıma bir exe dosyası olarak hazırlatmayı düşünüyorum.

(Aşağıdaki uygulamada elektrik kumanda sembolleri ve mantığı uygulanıyor)

http://www.siirdostu.net/plc

SpeedyX

uygulama çok hoş.
birkaç hata gözüme çarptı :

satır :2 sütun :A yaptığında
Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers error '80040e10'

[Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver] Too few parameters. Expected 1.

/plc/plc.asp, line 240

bu hata ile karşılaşıyorsun.

Satır :2 Sütun :1 yaptığında ise, istenilen elemanı Satır :3 Sütun :B ye yerleştiriyor. sanırım 1eksiltmeyi unutmuşsun ve A,B,C değilde 1,2,3 yaparsan sütunları iyi olur.

kodları falan yazması ilginç ve hoş.
Başarılar.

forsa1975

Kodları Kontrol  ettim ilgili satırda oturum numarası eksik olabilir ki buda
serverin oturum süresini çok kısa tutmasından kaynaklanıyor.

Ben aynı sorunla karşılaşmadım. Mesele kodlar değil benim için. Eğer olursa bir exe uygulama dosyası yapılr. Önemli olan ürettiği kod.

İlgili sayfanın altındaki "YUKARIDAKİ ŞEKLİ YORUMLA" butonunu gözden kaçırmadınız umuyorum. Asıl nokta orası. Tıkladıktan sonra biraz geç açılıyor. Server tarafında yapılan çok işlem var. Kaynak ***.BAS dosyasını görürseniz
olay daha net anlaşılabilir.

SpeedyX

Alıntı yapılan: "forsa1975"Kodları Kontrol  ettim ilgili satırda oturum numarası eksik olabilir ki buda
serverin oturum süresini çok ısa tkutmasından kaynaklanıyor.

Server Oturum süresi için :
<% Session.TimeOut = 100 'dakika %>

Server işlem süresi için :
<% Server.ScriptTimeOut = 500 'dakika %>

-------------------------------------------------------------------
kod oluşturduğunu gördüm, o yüzden hoş olmuş demiştim.

forsa1975

Teşekkür ederim. Kodları ilave ettim.

Elektronik merakı başladıktan sonra hiç asp kod yazmamıştım. Nerdeyse 2 yıl olacak. Paslanmışım :-) Affola.