STM32F407 Discovery kart hakkında ?

Başlatan tekniker_murat, 28 Mayıs 2014, 23:57:11

tekniker_murat

Herkese Selamun aleyküm ustalarım elimde bir tane şu karttan var http://www.cizgi.com.tr/product/education/stm-stm32f4 kartın üstündeki user butonunu kullanarak öyle basit bi tanışalım diye program yazdım ve çalıştırdım

Ama tabi şimdi ben bu kart ile lcd ekrana yazılar yazdıracağım dışardan butonlar bağlayacağım ve bu butonlar ile röleler çektireceğim tabi röleler 12VdC olacak Bu röleleri sürebilmek için transistörler kullanacağım vs vs...

Fakat ben bütün bu işleri usb portundan 5V vererek yapamayacağım hatta ben bunu takacağım yerde usb yi nerden bulacağım :D E ama bu cihazı yapan adam da bunları düşünmeyecek kadar geri zekalı değildir :D Bir Tane 2x16 lcd nin arka aydınlatmasını zaten bi usb nin gerilimine bağlarsak bu zaten yeterince zorlayacaktır usb akımını vs

Şimdi ben her devrede olduğu gibi bir besleme devresi yapacağım 12V ve 5V çıkışları olan bir besleme devresi Röleleri sürecek olan kart tarafı kolay bütün her şeysi kolay da bu discovery kitinin neresinden 5V vermem lazım şimdi benim ?

Kenarlarında Vdd - GND 5V  falan yazıyo ama usb bağlı iken ölçüm yapıyorum tam 5 volt olmasa da 5 volta yakın bir gerilim görüyorum ve bu uçların dışarıdaki devrelere gerilim güç verebilmesi için tasarlanmış olup bu uçlardan karta besleme veremeyeceğimi düşündüm ;)

Bu kartı benden önce birileri mutlaka ama mutlaka kullanmış ve bu şekilde bir problem yaşamıştır muhtemelen Acaba bu konuyu nasıl aşabilirim diye sormak için bunca yazı yazdım işte...İlgilenen olursa çok teşekkür ederim.
[email]murat.yagci.1984@gmail.com[/email]

RaMu

Kartın üzerinde Vdd GND 5V yazan bacaklardan karta besleme gerilimi verebilirsin,
bu yazılı bacaklardan devrende kullanacağın diğer elemanlara besleme verebilirsin
fakat bu bacaklardan fazla akım çekmemelisin,
bu bacakların kit üzerindeki yollarının kalınlığına göre belli akım taşıma kapsitesi var
yani 100-200 mA çekersen bir sorun olmaz ama 2-3 A çekmeye çalışırsan yolu yakarsın.

İşin kısası;
sen harici elemanları direk kendihazırladığın  5V kaynağından besle,
stm32 kitide 5V GND yazan bacakları üzerinden 5V kaynağınla besle.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

tekniker_murat

Bilginiz için çok teşekkür ederim denedim oldu çalıştı hiç bir sıkıntı olmadı Çok sağ olun...
[email]murat.yagci.1984@gmail.com[/email]