Komponentlerin fiyat farkları

Başlatan CoşkuN, 01 Ağustos 2014, 16:01:00

CoşkuN

baran123

Diğerlerini bilmem ama direnc.net çok sağlamdır.Fiyat farkı duyduğum kadarıyla çakma olan ürünlerden nasıl olsa üretimi ucuz ucuza verme olayı olabilir.Geçenlerde bir arkadaş ds18b20 aldı transistörün üstündeki yazıyı silmişler ds18b20 yazmıslar eski yazı bile gözüküyor(muş)Bide su hazır modulleri dükkanda oturup yapıyor adamlar sıparıs verıyorsun elıne tuz ruhu pedrıholde yapılmıs devre gelıyor.

t2

Aynı firmanın veya başka firmaların ürünleridir.  fiyat farkı çok çeşitli parametreye bağlı. biri kendi getirtiyor diğeri getiren kişiden alıyor veya  onun sattığı yerden alıyor ya da fazla kazanmak istiyor.

bu sitelerdeki fiyatların hepsi hikaye uyduruk fiyatlardır. 3-5 adet için fiyat farkı 5-10 kat bile olsa yeridir. gerçek fiyat kıyaslaması için toptancı firmalardan yazılı olarak fiyat teklifi alabilirsiniz. fakat 1..10 adet için yine anlamsız olur. bir kaç yüz veya bin adetler için fiyat alıp aynı adetler için diğerlerinden aldığınız fiyatı kıyaslayabilirsiniz.

dorukan'dan diren.net'ten 1000 adet için fiyat alınmaz. kendinizi yorarsınız. bu site, firma nereden alıyorsa siz de fiyatı oradan almalısınız. ithalatçı bulunması gerek. megasan, özdisan gibi ...

oyaz

Dorukan da ithalatçı diye biliyorum. Kendi getirmiyor mu malzemeleri ?

Adetli alımlarda güzel fiyatlar verebiliyorlar.
Become a learning machine...

sfiber

dorukan insanları aptal yerine koymuş gibi görünüyor.Bakınız koyuyor demiyorum.Böyle bir fiyat bu kadar eski ve basit bir ic için çok fazla.

oyaz

Alıntı Yapdorukan insanları aptal yerine koymuş gibi görünüyor.Bakınız koyuyor demiyorum.Böyle bir fiyat bu kadar eski ve basit bir ic için çok fazla.

Bir entegrenin fiyatına göre konuşuyosun. Adetli aldın mı hiç?
Become a learning machine...

pea

Alıntı yapılan: sfiber - 01 Ağustos 2014, 16:42:19
dorukan insanları aptal yerine koymuş gibi görünüyor.Bakınız koyuyor demiyorum.Böyle bir fiyat bu kadar eski ve basit bir ic için çok fazla.

Max232 değil, Max3232.
Dorukanstore büyük olasılıkla orijinal satarken direnc.net sahte entegre satıyor.
Entegrenin TI fiyatı 1000 adette 1$'dan biraz daha fazla zaten.
Direnc.net çok sağlam da değildir. Sahte ürün bolca satıyorlar, sorun çıkarmıyor o ayrı.