ds1302 saat sorunu(12sn geç)

Başlatan clusmy, 21 Nisan 2005, 21:02:44

clusmy

de1302 ile kurduğum saat devresi sürekli olarak 12 sn. geri sayıyor.kristalini 32khz olarak bağladım.programda sorun olduğunu sanmıyorum.sanırım proteus bağlantılarında sorun yaşıyorum.Bu konuda bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

mustafacan

kristalin bacağına bağlı mercimek kondansatörleri değişmeni tavsiye ederim. bide ölee dene.
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

clusmy

bu arada entegre ds1302 yanlış yazmışım önce onu düzelteyim.Ben devreyi board üzerinde kurmuyorum,proteusta simüle ediyorum.O yüden senin çözüm pek işe yarayacak gbi görünmüyor.Nası yapabilirimki başka..

MOD NOTU: YANLIŞ YAZDIYSANIZ NEDEN BAŞLIĞI DÜZELTME İHTİYACI HİSSETMİYORSUNUZ ???????

ahmetu

Basic' le alakası yok ama örnek olması açısından yazıyorum, ben CCS'nin DS1302 kodlarıyla proteus simulasyonunu çok kullandım hiç problem olmadı simulasyonda sadece RST, CLK ve IO pinlerini bağladım diğerleri boşta.

clusmy

nasıl yapılacağını bilemediğim için düzeltemedim

aster

Hımm,
sadece mesajınızın olduğu bölümde sağ üste "edit" (mesaj değiştir/sil)seçeneği var oraya tıklıyorsun ve istediğin değişikliğ yapıyorsun
bir dene bakalım

yesil

kristal 32khz değil 32.768khz olmalı diye hatırlıyorum.

tnen

Yanlış hatırlamıyorsam hocam Proteus similasyonu için kristale gerek yok

lakot

aynı sorun bende de var ama bir türlü halledemedim...

jester

kolay gelsin bende saat tasarlıyorum ama pic kullanmıyorum bana sadece 1 sn tetiği üretmesi lazım bunun içinde ds1302 aldım ama bi türlü bunu normal olarak çalıştıramadım ds1302 pic ile kullanılmadanda çalışıyormu yardımcı olursanız sevinirim hatrılatmak istedim proteus programını kullanıyorum
Sevgiler saygılar Olcay CAN

arslan74

Merhaba,

Bu sorun hakkında daha önceleri bir acıklama yapmıştım, hatta örnek kodları da yayımlamıştım onları inceleyin.

Selamlar