Modbus RTU Master izleme yazılımı

Başlatan SBTECH, 24 Eylül 2014, 10:15:23

SBTECH

Tasarlamış olduğumuz cihazları denemek için lisanslı bir yazılım kullanıyorum. İnternette bunun ücretsiz bir alternatifini araştırdım. Bazı yazılımlar var Modbus mat 1.1 ,Modbus Master v2.2 gibi , ancak bu yazılımlarda benim işime gelmeyen nokta, register sorgusunu read multiple registers 03 fonksiyonu ile sorması , 300 civarı register noktası olan bir cihazı test ederken bu biraz yetersiz kalıyor çünkü maksimum 100 civarı registera aynı anda ulaşabiliyoruz modbusta . Tek tek sırayla sorgu yapan bir yazılıma ihtiyacım var. Hatta registerları isimlendirip bunu kaydedip müşterilerin test etmesi için de kullanabilmesini sağlamak da istiyorum. Hani iş aslında böyle bir yazılımı kendin yapmaya doğru gidiyor ama geçiçi bir çözüm olarak, alternatif bir yazılım bilen vardır diye sormak istedim. Teşekkür ederim..
Elektronik ilimdir..

kenan_re

modbus poll

aynı anda istediğin register aralığını sorgulayabilir(birden fazla pencerede aynı anda) ve sorguladığın tablodaki değerlerin türünü değiştirebilirsin( hex,float,dec gibi), iletişim anındaki veri akışını görebilir ve kayıt yapabilirsin ;)

https://www.dropbox.com/s/vlhyik36rsoqhhq/ModbusTools_2010.rar?dl=0

akşama linki kapatırım.

quarko

"Vicdanın ziyası ulum-u diniyedir. Aklın nuru fünun-u medeniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder."

SBTECH

teşekkür ederim bende de vardı bu program ama gördüğüm kadarıyla en fazla 10 tane registera ulaşılabiliyor aynı anda ? 0 dan 9 a kadar sıralnmışi şekilde açılıyor ve daha fazlada eklemeyi başaramıyorum. Bernim mi kaçırdığım bir nokta var acaba ?

@quarko : Bu arada modlink paralı bir program anladığım kadarıyla zip şifresi falan soruyor . Bana free bir şeyler lazım , trialına bir bakıcam ne kadar işime görüyor diye , teşekkürler..

Alıntı yapılan: kenan_re - 24 Eylül 2014, 10:21:17
modbus poll

aynı anda istediğin register aralığını sorgulayabilir(birden fazla pencerede aynı anda) ve sorguladığın tablodaki değerlerin türünü değiştirebilirsin( hex,float,dec gibi), iletişim anındaki veri akışını görebilir ve kayıt yapabilirsin ;)

https://www.dropbox.com/s/vlhyik36rsoqhhq/ModbusTools_2010.rar?dl=0

akşama linki kapatırım.
Elektronik ilimdir..

bayelektronik

modbus poll ile 10 dan fazla registera ulaşabiliryorsun.ayarlar kısmından ayarlanıyor.fakat max kaç register okur tek seferde bilemiyeceğim.

kenan_re