3 butonla 2 led flaşör

Başlatan dragonfly, 14 Aralık 2014, 21:35:49

dragonfly

herkese iyi akşamlar forum üyeleri. ekte gönderdiğim devrede 3 buton 2 led var. ilk butona basılınca 1. led flaşör yapacak. butona tekrer basınca led sönecek. 2. butona basılınca 2. led flaşör yapacak. butona tekrer basınca led sönecek. 3. butona basılınca 2 led de flaşör yapacak. butona tekrar basınca sönecek.
bu konuda yardım edebilmisiniz. ne yaptımsa başaramadım.

selimkoc

Alıntı Yapne yaptımsa başaramadım.

Bu yaptıkların ne? sonuçta ne oldu? Hangi kodu yazdın ne elde ettin?

Kabil ATICI

Programda "bayrak" kullanmayı biliyor musun?
ambar7

dragonfly

bayrak kullanmayı bilmiyorum. ccs yi yeni yeni ögreniyorum. anahtar kullanınca oluyor ama butonla olmuyor. yardım cı olursanız sevinirim.

Salih

Alıntı yapılan: dragonfly - 14 Aralık 2014, 21:35:49
herkese iyi akşamlar forum üyeleri. ekte gönderdiğim devrede 3 buton 2 led var. ilk butona basılınca 1. led flaşör yapacak. butona tekrer basınca led sönecek. 2. butona basılınca 2. led flaşör yapacak. butona tekrer basınca led sönecek. 3. butona basılınca 2 led de flaşör yapacak. butona tekrar basınca sönecek.
bu konuda yardım edebilmisiniz. ne yaptımsa başaramadım.

Eğer meslek lisesi öğrencisi isen biraz mazur görebilirim,
ama lisans öğrencisi isen ayıp, hiç değilse bir şeyler yazabilmen gerekir.

xoom

Bende biraz yol göstereyim 1.Aşamayı yapayım Kalanını sen getirirsin sanırım.
while(TRUE)
   {
      if(input(pin_a0)) // 1.Buton
      {
      while(input(pin_a0)); //Butonun Bırakılmasını bekle
      k=1;
         while(k)
         {
      output_toggle(pin_b0); //1.Led Tek Başına Flaşör
      delay_ms(500);
      if(input(pin_a0)){while(input(pin_a0));k=0;}
         }
      }
}

dragonfly

selam arkadaşlar. yaş 40 oldu ögrenci değilim. elektrik mevzunuyum. pic ögrenme ye çalışıyorum elimden geldiği kadar. bu devreyide  engelli aracımın sinyal kontrol kartı yandı. onun  için yapmaya çalışıyorum. malesef yedek parçasıda yok bu araçların. destekğiniz için teşekürler.

gönderdiğiniz kod için teşekürler. ama k değişkeninde hata veriyor. k yı tanımlamalımıyım