CCS C Compiler [All files up to date] hatası yardım

Başlatan micropic, 08 Nisan 2015, 22:56:37

micropic

Arkadaşlar, ben pic programlamayı öğrenmeye çalışıyorum fakat ccs c compiler programını kullanırken bugün build e tıkladığımda önce dll hatası vermişti onu çözdükten sonra da alttaki error kısmında bu yazmaya başladı bundan başka yazı yok. [All files up to date]. Yardımlarınızı dört gözle bekliyorum.

baran123

CCS C de bazen bende de olabilir güncel sürümünü kullanmama rağmen.Rebuid edip tekrar build etmeyi dene olmassa tm dosyalarını kaldırıp yeniden güncel sürümü kurabilirsin.

HeCToR

@micropic öncelikle daha önce yazılmış bir programımı compile ettiniz yoksa yeniden yazmış olduğunuz programımı compile ettiniz c dosyanizi tanimlamamis olabilirsiniz yada version uyuşmamazligi olabilir yazdiginiz kodlarıda paylasirsaniz daha iyi olur compileri mplab uzerindenmi yoksa ccs uzerindenmi derliyorsunuz ?
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

RaMu

Normalde aslında hata değil,
bir projeyi build a tıklayıp derledikten sonra
hiçbir değişiklik yapmadan tekrar build butonuna tıklarsan
aşağı kısımda all files up to date yani
bütün dosyalar güncel
"zaten derledim, hiçbir değişiklik yapmadın ki" der.

Ama,
birara bende benzer durumla karşılaşmıştım,
neden kaynaklandığını bilmiyorum,
bazen projeyi tekrar baştan oluşturduğumda düzeliyordu,
bazende (çok nadir)
programı tamamen kaldırıp yeniden kurduğumda düzeliyordu.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

micropic

Çok basit bir program yazmıştım. Açıp biraz editleyip tekrar build ettiğimde bu hata oluştu. Yaptıklarımı geri aldım fakat gene hata devam ediyor.
Yani üst üste değil değiştirip de build yapsamda gene aynı hatayı alıyorum. Çok basit bir lamba yakma kodu.
#include <ders1.h>

void main()
{
set_tris_b(0x00);

int lamba1;

if(lamba1)
{

while(TRUE)
   {
      output_high(pin_b0);
      delay_ms(500);
      output_low(pin_b0);
      delay_ms(200);
   }

}
}

RaMu

File close all ile herşeyi kapat,
sonra programı kapat,
hatalı proje dosyanı tamamen sil,
programı tekrar aç,
baştan tertemiz bir proje oluştur
ufak kodunu tekrar yaz,
projeni derle.

Hatta;
yine hata alırsan:
File close all ile herşeyi kapat,
sonra programı kapat,
hatalı proje dosyanı tamamen sil,
bilgisayarı yeniden başlat,
programı tekrar aç,
baştan tertemiz bir proje oluştur
ufak kodunu tekrar yaz,
projeni derle,
sonucu bize bildir.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

micropic

dediğinizi yapıp ufak kodumu :) tekrar girdiğimde bir hata verdi ama dll dosyasını yenilemiştim tekrardan da eski dosyayıda yapıştırınca geri problem halloldu inşallah bir daha sıkıntı çıkarmaz çok teşekkür ederim emeğinize yüreğinize sağlık :) hakkınızı helal edin artık  :)