Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

PIC C ICIN KITAP YAZALIM

Başlatan oyhan, 10 Haziran 2005, 17:58:53

707yunus

beyler ama biz kendi uygulamalırımızı koysak hatta ileri ccs c uygulamalrı adını koyup uygulama kitabı yapsak çok faydalı olur bnce

707yunus

haklısın aslında çoğu yayınevi kes kopyala yapıştır yapıyor emin olabilisiniz.hatta onu bırakın bir döküman varsa ortada o dökümanın 10 belki yüz sahibini internette bulabilirsiniz.üzücü bi durum. bnde  şimdi kararsız kaldım..

gevv

Alıntı yapılan: "707yunus"beyler ama biz kendi uygulamalırımızı koysak hatta ileri ccs c uygulamalrı adını koyup uygulama kitabı yapsak çok faydalı olur bnce
:idea:

chorckbey

EEE NASIL VE NEZAMAN BAŞLIYACAĞIMIZDAN KİMSE BAHSETMİYOR AMA HERKEZ VAR OLDUĞUNU SÖYLÜYOR OZAMAN BAŞLIYALIM

XX_CİHAN_XX

Hocam CCS yi bırakın bence bununla ilgili çokca ebook, dergi vs. yazıldı. Kaynak doklarıda çok bol zaten. Eğer bir kitap oluşturacaksanız bunu Hi-Tech C için yapın. Amatöründen profesyoneline herkes faydalansın. Sağolsun Arslan74 hocam bu konuda baya girişimler yaptı çok güzel bilgiler derledi. Bunu devam ettirip daha iyi ve dolu dolu bir kitap oluşturalım. Kitapta Proje ağırlıklı olsun. Bir çok ansi C kitabından gerekli tüm C fonksiyonlarını öğrenebilirsiniz. Ancak bunlarla ilgili örneklere yerverilip bu şekilde kitap doldurulursa C kitaplarından edindiğimiz bilgilerin pratik uygulamalarını görmüş oluruz. Genelde eksikliğimiz bu yönde oluyor çünkü.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

tayyar

@XX_CİHAN_XX
hocam size katılıyorm ccs c icin yeterli kitap/örnek piyasada bolca var bencede ancak hitec c icin yeterli kitap yok. Doğan İbrahim in kitapları yeni başlayanlar için çok açıklayıcı ve öğretici değiller ayrıca kodlarda hatlarda var.

Hitceh hakkınca bol açıklamalı ayrınlı başlangıç ve ileri seviye kod kütüphanesi oluşturulursa etkili olacağını düşünüyorum.
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

chorckbey

ben hep birlikte bir şey yapalım açısından söyledim isterseniz dediğinizide yapabiliriz hep birlikte olursak çok güzel şeyler yapabiliriz arkadaşımın dediği gibi bol örnekli olursa daha iyi olup ve tutulacağından eminim

gevv

herşeyden bolca var zati piyasada basic c ccs kod bilgi vb. bu şekilde düşünürseniz anca bu konudaki sayfa sayısı artar  

bence uygulamalı bir anlatım olabilir basit anlaşılır örnekler ile videolu bol resimli değişik bir anlatım ve en alt seviyeceden sıfırdan başlamalı çok basit bunları anlatmaya gerek yok denilmemeli

biraz yaratıcı olunmalı bildiğiniz gibi bende pic programlamak istiyorum :)  şu ana kadar 5 kitap aldım basic asm c  dolandım durdum şuan yeni bir kitap  aldım anlamaya çalışıyorum  tüm yazarlar hep belli bir seviyeden başlıyor

Tagli

Bence kendi derleyicimizi yazalım. Sonra da ona kitap yazarız. :idea: Gerçi zor bir iş... Ama başlangıçta desteklenen PIC sayısını düşük tutarsak bir umut olabilir.
Gökçe Tağlıoğlu

707yunus

hocam derleyici yazmak bize göre değil bu işi bilgisayarcılar yapar.onlar bile bnce çok zor yapar.çünkü ben hiç Türk yapımı bi PIC derleyicisine rastlamadım o kadar bilgissayar mühendislerimiz varken...

selamlar..

sigmoid

Alıntı yapılan: "Tagli"Bence kendi derleyicimizi yazalım. Sonra da ona kitap yazarız. :idea: Gerçi zor bir iş... Ama başlangıçta desteklenen PIC sayısını düşük tutarsak bir umut olabilir.

benim böyle bir hayalim var. Kim ne derse desin ilerde bu projemi hayat geçireceğim.

tayyar

Derleyici yazanımız var yahu :)
Türkiye işlemcisini tasarlıyor yarışmaına katılan bir gurup arakdaşım var okulda kendi tasarladıkları işlemciye göre assembly derleyicisi yazıyorlar :)
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

aliveli

bence ilk olarak bilgisayarda c programlama çalışın sonra ccs ye veya diğerlerine geçin. Çünkü bilgisayarda program yazdığınızda "Run" yapıp anında çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz. Öbür türlü programı yazdınız devre çalışmadı diyelim acaba hata programda mı? devrede mi? proteusta mı? yüklerken mi hata oldu yoksa? c programlama diline hakim olmadan başlarsanız bir yerde tıkanır sonra sıkılıp bırakırsınız.

gevv

Alıntı yapılan: "FxDev"
Alıntı yapılan: "Tagli"Bence kendi derleyicimizi yazalım. Sonra da ona kitap yazarız. :idea: Gerçi zor bir iş... Ama başlangıçta desteklenen PIC sayısını düşük tutarsak bir umut olabilir.

Hocam bu iş cidden kolay bir şey değil. Bir arkadaşımızı manisa ruh ve akıl hastanesine atıyorduk sırf bu yüzden...

Aklıma gelmişken internette bilgisayar programlama dilleri için mesela C, C++, C#, Visual Basic, Html vb.. alanda sıfırdan eğitim videoları var...
CCS C, Hi-Tech konusunda eğitim videoları çekilip picproje bünyesine konulabilir diye düşünüyorum...

sadece bir tek entegre için olsa (şuan elimde pic16f628 ile programlama kitabı var :D)

707yunus

Alıntı yapılan: "tayyar"Derleyici yazanımız var yahu :)
Türkiye işlemcisini tasarlıyor yarışmaına katılan bir gurup arakdaşım var okulda kendi tasarladıkları işlemciye göre assembly derleyicisi yazıyorlar :)

inşallah başarılı olurlar...